Otrzymałeś takiego maila od Allegro? Uważaj, możesz paść ofiarą oszustwa!

Cyberprzestępcy po raz kolejny podszywają się pod Allegro i rozsyłają do Polaków podejrzane wiadomości mailowe. Tym razem w treści podają o rzekomym zawieszeniu konta

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Bardzo często wizerunek popularnych platform jest wykorzystywany przez oszustów. Zależy im na wzbudzeniu zaufania u potencjalnej ofiary, oraz jednocześnie wywrzeć presję czasu bądź zastraszyć stratą czegoś. Tak jest i w tym przypadku, gdyż cyberprzestępcy w swoich wiadomościach mail „ostrzegają” przez blokadą konta z uwagi na rzekomy błąd w danych rozliczeniowych. Jak w większości tego typu kampanii, wiadomości zawierają błędy interpunkcyjne, które powinny zwrócić naszą uwagę.

Ponadto oszuści naciskają na szybkie działanie. Wystarczy kliknąć przycisk, by uchronić się przed rzekomą blokadą konta w serwisie Allegro. Na reakcję mamy jednak niewiele czasu, bo tylko 12 godzin. Jeśli tego nie zrobimy, konto zostanie zablokowane na stałe.

„Czesc, Twoje Zawiadomienie o zawieszeniu! Nie mogliśmy zatwierdzić Twojego konta Allegro, ponieważ wystąpił bład w Twoich danych rozliczeniowych. W związku z tym tymczasowo zawiesiliśmy Twoje konto na Allegro. Wystarczy, że w dwóch krokach zaktualizujesz swoje dane billingowe. Proszę kliknąć na poniższy przycisk i zaktualizować je w ciągu 12 godzin. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni zawiesić Twoje konto na stałe” – tak brzmi treść fałszywego maila.

Oczywiście nie należy wchodzić w podany link, podawać swoich danych wrażliwych ani przelewać pieniędzy. Taką wiadomość najlepiej zignorować i od razu usunąć. W razie wątpliwości można skontaktować się z serwisem Allegro, poprzez oficjalny adres mailowy, znajdujący się na stronie internetowej.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]