Upadek legendy: Kultowy producent butów ogłasza bankructwo! [28.07.2023]

Kultowa marka obuwnicza ogłasza bankructwo, zadłużenie przekracza 100 milionów euro. Zgodnie z raportem brytyjskiej gazety Daily Mail, firma, która zdobyła sławę dzięki swoim klasycznym kaloszom, boryka się z konsekwencjami trwającej suszy w USA, co spowodowało znaczny spadek globalnego zapotrzebowania na obuwie przeciwdeszczowe.

Fot. Kraków w Pigułce

Dodatkowo, koszty logistyki oraz zamknięcie fabryki w Chinach w czasie pandemii koronawirusa przyczyniły się do dalszych strat. Hunter ogłasza bankructwo po raz drugi.

Informuje o tym również Die Welt, donosząc, że od czasu przeniesienia produkcji do Chin w 2008 roku, coraz więcej klientów skarży się na jakość butów Hunter.

Hunter Boot Limited to brytyjski producent obuwia znany z gumowych kaloszy Wellington. Początkowo założona w 1856 roku jako North British Rubber Company, firma ma swoją siedzibę w Edynburgu, Szkocji. Posiada także biura w Londynie, Nowym Jorku i Düsseldorfie.

Oprócz gumowych kaloszy i innej obuwia, Hunter sprzedaje produkty takie jak torby, skarpety i akcesoria. W przeszłości zajmowała się produkcją opon, taśm transportujących, grzebieni, piłeczek golfowych, termoforów i podłóg gumowych.

Hunter posiada kilka Królewskich Odznaczeń jako dostawca wodoodpornego obuwia. Zielone kalosze, obecnie produkowane w Chinach, są jego najbardziej rozpoznawalnym produktem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]