Oszustwo dotyczące PKO BP. Możesz utracić skrupulatnie zgromadzone oszczędności

Cyberbezpieczeństwo jest jednym z kluczowych obszarów, na które musimy zwracać szczególną uwagę w dzisiejszych czasach. W sieci zawsze czają się oszuści, którzy są gotowi wykorzystać każdą szansę, by skierować nasze pieniądze do swoich kieszeni. Teraz, jak informuje PKO Bank Polski, są docelowe ataki na ich klientów. Oszuści podszywają się pod ten renomowany bank, wykorzystując fałszywe reklamy inwestycyjne.

Fot. Kraków w Pigułce


Reklamy, które wyglądają na autentyczne i profesjonalne, pojawiają się na różnych platformach mediów społecznościowych. Ich celem jest skierowanie użytkowników na stronę, która na pierwszy rzut oka wygląda jak oficjalna strona PKO Bank Polski. Oszuści starają się przekonać internautów do zarejestrowania się na tej fałszywej stronie i zainwestowania swoich oszczędności.

Proces jest zmyślnie skonstruowany, tak aby wydawało się, że jesteśmy na prawdziwej stronie banku. Proszą o podanie informacji, które są zwykle wymagane podczas rejestracji do usług bankowych online, w tym danych osobowych i szczegółów konta. Następnie zachęcają do dokonania pierwszej inwestycji, sugerując obietnice wysokich zysków.

Jednak to wszystko to nic innego jak próba oszustwa. Pieniądze, które zainwestujesz, trafiają prosto do kieszeni oszustów, a fałszywe obietnice wysokich zysków to tylko przynęta, która ma na celu przekonać cię do przelania więcej pieniędzy.

PKO Bank Polski wydał oficjalne ostrzeżenie w tej sprawie i podkreśla, że nigdy nie prosi swoich klientów o podawanie szczegółowych danych bankowych przez media społecznościowe lub e-mail. Wszystkie autentyczne strony i aplikacje PKO BP są bezpieczne i chronione przed tego typu oszustwami.

Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać adresy URL stron, na których się znajdujesz, oraz autentyczność wiadomości, które otrzymujesz, zwłaszcza jeśli są one związane z twoimi finansami. Pamiętaj również, że autentyczne instytucje finansowe nigdy nie będą prosić Cię o podawanie twoich danych bankowych przez e-mail, wiadomości tekstowe lub media społecznościowe.

Bądź czujny i podejrzliwy wobec każdej wiadomości lub reklamy, która wydaje się podejrzana. Pamiętaj, że twój bank zawsze będzie Cię informować o wszelkich zmianach za pośrednictwem oficjalnych kanałów komunikacji. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zawsze skontaktuj się bezpośrednio z bankiem. Bezpieczeństwo twoich finansów zależy od twojej ostrożności.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]