Pluszowa gęś pod lupą UOKiK: Rodzice, bądźcie czujni! [29.07.2023]

Kiedy myślisz o pamiątkach z wakacji, mogą Ci do głowy przychodzić różne rodzaje przedmiotów, takie jak pluszowe zabawki, gniotki czy piłki. Jednak nawet wśród popularnych produktów, takich jak pluszowa gęś, istnieją potencjalne zagrożenia, na które UOKiK zwraca uwagę. Ważne jest, aby jako rodzic nie skupiać się jedynie na najmodniejszych przedmiotach.

Fot. Kraków w Pigułce

Bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu, zwłaszcza gdy chodzi o zabawki dla dzieci. UOKiK zwraca uwagę, że zabawki muszą być dopasowane do wieku i etapu rozwoju dziecka, zalecając rodzicom dokładne sprawdzenie przedmiotów przed ich zakupem.

Zakupując zabawki, należy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Pierwszy dotyczy wieku dziecka – zabawki przeznaczone dla starszych dzieci mogą zawierać małe części, które stanowią ryzyko dla młodszych.

Drugim aspektem jest jakość wykonania zabawki. Ważne jest, aby nie miała ona ostrych krawędzi, nie była wykonana z materiałów łatwopalnych i nie zawierała niebezpiecznych substancji.

Trzecim elementem, na który należy zwrócić uwagę, są certyfikaty i oznaczenia CE, które świadczą o tym, że produkt spełnia europejskie normy bezpieczeństwa.

Aby pomóc rodzicom w wyborze, UOKiK publikuje na swojej stronie internetowej raporty z kontroli przeprowadzanych przez Inspekcję Handlową i listę produktów uznanych za niebezpieczne. Dostępne tam informacje mogą być pomocne przy wyborze bezpiecznych zabawek.

Dodatkowo, UOKiK prowadzi kampanię na Instagramie pod hasłem #Bezpieczeństwo, gdzie rodzice mogą znaleźć dodatkowe wskazówki dotyczące bezpieczeństwa zabawek. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości na temat bezpiecznych zabawek i unikania tych, które mogą stanowić zagrożenie.

Pluszowa gęś, pomimo swojej popularności, została zidentyfikowana przez UOKiK jako potencjalnie niebezpieczna. UOKiK zaleca ostrożność przy jej zakupie.

Pamiętajmy, że nasze najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych dzieci. Dlatego, kiedy planujesz zakupy pamiątek z wakacji, zwróć uwagę nie tylko na najnowsze trendy, ale przede wszystkim na to, co jest bezpieczne dla Twoich dzieci.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]