Rosnące opłaty za korzystanie z bankomatów. Klienci zdumieni [29.07.2023]

Od pierwszego dnia czerwca, bank PKO BP wprowadził zmienione stawki opłat. Zachęcamy do szczegółowego przejrzenia nowego cennika, aby nie zostać zaskoczonym podczas logowania do konta.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Podwyżki opłat, jak tłumaczą banki, są koniecznością ze względu na rosnące wydatki związane z prowadzeniem działalności – takie jak inwestycje technologiczne, zwiększone koszty na zabezpieczenia, podwyżki płac pracownikom czy implementację nowych rozwiązań. Niemniej jednak, klienci banków nie zgadzają się z tymi wyjaśnieniami, wierząc, że w erze cyfryzacji koszty obsługi powinny spadać, a nie rosnąć.

Co dokładnie się zmieniło?

Pierwsza zmiana polegała na redukcji i transformacji wielu różnych typów kont do PKO Konto za Zero. Jak nazwa sugeruje, to konto nie niesie za sobą żadnych opłat, o ile dokonasz co najmniej pięciu transakcji kartą lub za pomocą BLIK. Jeśli jednak nie spełnisz tego warunku, opłata za kartę wynosi teraz 10 zł.

Koszt autoryzacji przelewów przy użyciu kodów kartowych wzrósł o 50 groszy, podobnie jak opłata za wypłaty gotówki z bankomatów. Wypłaty z bankomatów PKO BP nadal są darmowe, ale korzystanie z bankomatów innych instytucji jest teraz obciążone opłatą 10 zł.

To samo dotyczy operacji wpłat i wypłat w placówkach banku. Pierwsza taka transakcja jest darmowa, ale za każdą następną pobierana jest opłata w wysokości 10 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]