Komputronik ostrzega: Zakażenie smartfona – ryzyko na wyciągnięcie ręki! [30.07.2023]

Komputronik, jedna z najbardziej cenionych marek na polskim rynku IT, ostrzega swoich klientów przed fałszywym kontem na Facebooku, które podszywa się pod markę firmy. To konto wykorzystuje elementy wizerunku Komputronik, aby wyłudzić dane osobowe i wprowadzić użytkowników w błąd.

Fot. Pixabay

Firma zgłosiła już sprawę odpowiednim służbom i czeka na zablokowanie strony. Tymczasem jednak Komputronik zdecydował się poinformować i ostrzec swoich klientów przed potencjalnym zagrożeniem.

Oficjalne strony Komputronik na Facebooku to:

  • Komputronik
  • Komputronik Gaming
  • Komputronik Kariera
  • Fundacja Komputronik

Te strony są jedynymi oficjalnymi kanałami firmy na Facebooku. To właśnie na nich można znaleźć konkursy i promocje organizowane przez Komputronik. Dodatkowo, każdy link promocyjny prowadzi bezpośrednio do oficjalnej strony firmy: https://www.komputronik.pl/

Komputronik podkreśla, że jakiekolwiek informacje opublikowane przez inną stronę na Facebooku, przekierowujące do innej domeny, są oszustwem. Kliknięcie w taki link może prowadzić do zainfekowania komputera lub smartfona wirusem. Co więcej, dane osobowe mogą zostać wykorzystane w niehonorowy sposób.

Komputronik prosi, aby omijać takie linki i zgłaszać każdy przypadek podszywania się, zarówno Facebookowi, jak i firmie.

Firma przypomina: „Bądźcie czujni w Internecie!” To jest ważne przypomnienie dla nas wszystkich, abyśmy byli bardziej ostrożni i odpowiedzialni podczas korzystania z mediów społecznościowych. Twoje bezpieczeństwo online jest najważniejsze.

Komputronik

Komputronik to polska sieć sklepów, oferujących m.in. sprzęt komputerowy i urządzenia AGD oraz RTV. Przedsiębiorstwo powstało w październiku 1996 roku, kiedy otworzyło pierwszy sklep w Poznaniu.

Firma należy do 100 największych polskich przedsiębiorstw, ma ponad 200 salonów stacjonarnych oraz trzy marki własne: California Access – obejmujące asortyment akcesoriów do komputerów stacjonarnych i gamingowych, Accura – akcesoria, urządzenia peryferyjne oraz drobny sklep elektroniczny oraz Komputronik Infinity – komputery stacjonarne dla graczy. Oferta salonów oraz sklepu internetowego Komputronik to ponad 100 000 produktów popularnych marek dla dom, biura i rodziny. 26 kwietnia 2013 ruszył pierwszy sklep bez kasy, który mieści się w CH Jupiter w Warszawie. Klient zamiast koszyka otrzymuje tablet, a kasjera zastępuje wpłatomat.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]