Polski bank zrezygnował z przelewów na telefon, pozostawiając tylko jedną alternatywę [30.07.2023]

Główne modyfikacje w jednym z kluczowych banków w kraju. Jak ostatnio ogłoszono, mBank wprowadza liczne innowacje do swoich regulaminów i systemu transakcji.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Znaczna transformacja dotyczy transakcji i może zaskoczyć niektórych klientów:

Przelewy na numer telefonu tylko za pośrednictwem BLIK

Dążąc do spełnienia rosnących oczekiwań klientów, mBank zdecydował zaniechać usługi przelewów na numer telefonu, które nie korzystają z systemu BLIK. Od 26 września 2023 r., możliwość wykonania przelewu na numer telefonu będzie dostępna wyłącznie dla odbiorców, korzystających z systemu BLIK. To krok naprzód ku uproszczeniu i ujednoliceniu usług bankowych.

Natychmiastowe potwierdzenia transakcji

Co więcej, mBank wprowadza nową funkcję, która znacząco poprawi komfort korzystania z usług bankowości elektronicznej. Teraz, potwierdzenie transakcji w złotówkach, nawet jeśli nie jest realizowane od razu, ale w ramach sesji wychodzących, będzie dostępne od momentu złożenia zlecenia przez klienta. Po złożeniu zlecenia, klient nie będzie mógł modyfikować lub anulować transakcji. Wiadomości o wprowadzeniu tej funkcji będą dostępne na stronie internetowej mBanku.

Modyfikacje regulaminów

mBank wprowadza również precyzyjne uściślenia w swoich regulaminach. Celem jest dostarczenie klarownych i szczegółowych opisów sytuacji, które upoważniają bank do dokonywania zmian w regulaminach. Ponadto, bank zorganizuje zasady dotyczące informowania o zmianach w dokumentach.

Więcej informacji na temat tych i innych zmian jest dostępne na stronie internetowej mBanku. Jak zawsze, mBank stawia na pełną przejrzystość, komfort i dostosowanie swoich usług do potrzeb klientów.

W związku z wprowadzonymi zmianami, zachęcamy klientów mBanku do zapoznania się z aktualizowanymi regulaminami i zasadami transakcji. Wprowadzone modyfikacje to kolejny krok ku modernizacji i usprawnieniu systemu bankowości w Polsce.

BLIK to polski system

BLIK to polski system płatności mobilnych, który umożliwia szybkie i bezpieczne przeprowadzanie transakcji bez konieczności posiadania przy sobie karty płatniczej. Usługę BLIK można używać za pośrednictwem aplikacji bankowej na smartfonie.

System BLIK pozwala na realizowanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłacanie gotówki z bankomatów, a także przeprowadzanie przelewów między użytkownikami. Wszystko to odbywa się poprzez generowanie sześciocyfrowego kodu, który jest wprowadzany podczas transakcji. Kod ten jest jednorazowy i ważny przez kilka minut, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo płatności.

BLIK jest obecnie wspierany przez wiele banków w Polsce, a liczba punktów akceptujących płatności BLIK ciągle rośnie. System płatności BLIK jest własnością Polskiego Standardu Płatności (PSP), spółki założonej przez sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, PKO Bank Polski i mBank. PSP jest odpowiedzialne za rozwijanie i utrzymanie systemu BLIK. Działania te są wspierane przez partnerstwo z bankami, które umożliwiają swoim klientom korzystanie z systemu BLIK za pośrednictwem swoich aplikacji bankowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]