Rewolucyjne Przemiany w PKO BP: Klienci w Szoku [30.07.2023]

Od 1 czerwca klienci PKO Banku Polskiego powinni zwrócić uwagę na szereg wprowadzonych zmian. Celem banku jest zmodernizowanie i uproszczenie zasad działania, jak również wprowadzenie nowych opłat i prowizji. Kluczowym elementem jest zrezygnowanie z wielu opcji Kont za Zero na rzecz jednego, uniwersalnego konta.

Fot. Kraków w Pigułce

Na podstawie informacji dostępnych na Interia.pl, zmiany obejmują również oferty dla młodszych klientów. Od czerwca bank wprowadzi jedynie Konto dla Młodych, co oznacza usunięcie z oferty PKO Konto Pierwsze.

PKO Bank Polski planuje również standaryzację opłat i prowizji. Tutaj jednak pojawia się dobra wiadomość dla klientów – korzystanie z bankomatów w zakresie wpłat i wypłat nadal będzie bezpłatne, jak podaje Interia.

Sytuacja dla posiadaczy „Przejrzystej Karty Kredytowej” wygląda inaczej.

Jak podaje Interia.pl, aby uniknąć opłat za kartę w danym miesiącu, użytkownik musi dokonać transakcji o łącznej wartości co najmniej 600 zł.

Interia zauważa, że PKO BP systematycznie podąża ku cyfryzacji. W placówkach banku pojawia się coraz więcej urządzeń samoobsługowych, a rola bankowości internetowej wzrasta. Jako dowód na tę tendencję, portal podkreśla, że aż 90 procent klientów PKO korzysta z bankowości online.

Inne banki

PKO BP to nie jedyny bank, który wprowadził podwyżki. To samo zrobiły BOŚ Bank i  BNP Paribas, a dosłownie przed paroma dniami Credit Agricole.

Banki mogą podnosić opłaty z różnych powodów. Jednym z nich jest rozwój technologiczny. Banki ciężko inwestują w technologię, aby zapewnić swoim klientom bezpieczne i wygodne usługi. Oznacza to, że muszą nieustannie pokrywać koszty związane z rozwojem, aktualizacją i utrzymaniem swoich systemów.

Jednocześnie, banki mają do pokrycia koszty operacyjne związane z zarządzaniem ich placówkami, utrzymaniem personelu i zarządzaniem zasobami. Czasami te wydatki mogą być tak duże, że banki są zmuszone podnosić opłaty.

Regulacje i zgodność z prawem również odgrywają dużą rolę. Banki muszą przestrzegać wielu regulacji i wymogów prawnych. Koszty związane z przestrzeganiem tych regulacji, jak również konieczność dostosowania się do nowych praw, mogą prowadzić do podniesienia opłat. W końcu, w czasach niepewności gospodarczej, jak kryzysy finansowe lub ekonomiczne, banki mogą podnieść opłaty, aby zabezpieczyć się przed ryzykiem. Również i ostatni kryzys związany z kredytami frankowymi zmusza banki do robienia rezerw na wypadek rozliczeń z „frankowiczami”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]