Udają znany sklep. Nim się zorientujesz, twoje konto będzie puste

W dzisiejszych czasach, gdy internet i media społecznościowe stały się nieodłącznym elementem życia większości ludzi, niestety pojawiło się także zagrożenie ze strony oszustów. Jednym z popularnych sposobów na wyłudzanie danych osobowych i wprowadzanie w błąd użytkowników jest podszywanie się pod znane i zaufane marki. Sklep Komputronik został ostatnio celem takiej nieuczciwej praktyki, dlatego zdecydował się ostrzec swoich klientów i fanów przed tym niebezpieczeństwem.

Fot. Pexels

Na oficjalnym profilu Facebooka Komputronik pojawiła się informacja, że nieznane konto podszywa się pod markę sklepu. Oszuści wykorzystują elementy wizerunku Komputronik, aby zwabić użytkowników i wyłudzić od nich cenne dane osobowe. Celem takich działań może być osiągnięcie różnych celów, takich jak kradzież tożsamości, dostęp do kont bankowych czy rozsyłanie spamu.

Warto podkreślić, że Komputronik podjął już kroki w celu zgłoszenia tego nieuczciwego konta do odpowiednich służb, aby jak najszybciej zablokować je i uchronić użytkowników przed ewentualnymi niebezpieczeństwami. Niemniej jednak, ważne jest, aby każdy z nas zachował czujność i ostrożność podczas korzystania z mediów społecznościowych.

Komputronik przypomina, że jedynie na oficjalnych stronach Facebooka, oznaczonych jako:

można znaleźć prawdziwe konkursy i promocje organizowane przez sklep. W przypadku podejrzenia, że trafiliśmy na informację opublikowaną przez inną stronę, która przekierowuje nas do innej domeny niż https://www.komputronik.pl/, powinniśmy zignorować taki link. Kliknięcie w podejrzany link może prowadzić do zawirusowania komputera lub smartfona, a nasze dane osobowe mogą zostać wykorzystane w złej wierze.

Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji w sieci i zachować nasze bezpieczeństwo online, warto wdrożyć kilka prostych, ale skutecznych zasad:

1. Sprawdzajmy adresy URL: Zawsze upewnijmy się, że jesteśmy na oficjalnej stronie sklepu lub usługi, zanim podamy nasze dane osobowe, szczególnie te dotyczące kont bankowych czy karty kredytowej. Warto także sprawdzać, czy strona korzysta z bezpiecznego protokołu „https”.

2. Unikajmy podejrzanych linków: Nie klikajmy na linki, które wydają się podejrzane lub pochodzą z nieznanych źródeł. Oszuści często wysyłają linki przez e-maile, wiadomości na platformach społecznościowych czy komunikatory, dlatego bądźmy ostrożni.

3. Aktualizujmy oprogramowanie: Regularnie aktualizujmy nasze oprogramowanie, zarówno systemy operacyjne, jak i aplikacje. Wiele aktualizacji zawiera poprawki zabezpieczeń, które pomagają chronić nasze urządzenia przed zagrożeniami.

4. Silne hasła: Twórzmy mocne hasła składające się z różnych znaków, cyfr i wielkich liter. Nie używajmy tego samego hasła do różnych kont online.

5. Ostrzeżenia i raportowanie: Zgłaszajmy podejrzane konta i treści do odpowiednich platform społecznościowych, takich jak Facebook. To pomoże w szybkim usuwaniu oszukańczych profili i treści z sieci.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w sieci zależy przede wszystkim od nas samych. Bądźmy czujni, stosujmy się do powyższych zasad i edukujmy się na temat zagrożeń w cyberprzestrzeni. Dzięki temu unikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji i zachowamy nasze dane oraz pieniądze w bezpieczeństwie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]