Uważajcie na fałszywe strony podszywające się pod Prime Video!

Użytkownicy popularnej platformy strumieniowania Prime Video muszą zachować szczególną ostrożność, ponieważ cyberprzestępcy przygotowali fałszywe strony, które próbują wykorzystać ich ufność. W tych fałszywych stronach przestępcy podszywają się pod Prime Video i informują użytkowników o rzekomej konieczności zaktualizowania swoich danych. To jednak nie jest prawdziwa informacja – jest to tylko próba oszustwa!

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Oszuści na niebezpiecznych stronach

Na wyglądających wiarygodnie stronach, przestępcy próbują wprowadzić użytkowników w błąd, informując ich, że muszą zaktualizować swoje dane, aby nadal korzystać z usług Prime Video. Niewinny wygląd tych stron i perfekcyjne naśladowanie wzorców graficznych używanych przez Prime Video mogą łatwo wprowadzić w błąd nieświadomych użytkowników.

Niewinna aktualizacja danych? Oszustwo!

Z pozoru niewinne prośby o aktualizację danych to w rzeczywistości pułapka. Cyberprzestępcy, chcąc zdobyć dostęp do danych osobowych i kart płatniczych, stworzyli zręczny schemat. Gdy użytkownik wypełnia wymagane pola i podaje swoje dane, trafiają one bezpośrednio do rąk oszustów.

Jak się nie dać nabrać?

Najważniejszą radą jest zawsze zachowanie czujności i niepoddawanie się pochopnym decyzjom. Zasada jest prosta – Prime Video nigdy nie prosi o aktualizację danych za pośrednictwem linków przesyłanych na skrzynkę mailową lub poprzez wiadomości na stronach społecznościowych.

Zawsze weryfikuj wiarygodność strony, na której się znajdujesz. Adres URL powinien zawsze zaczynać się od 'https://’, a nazwa domeny powinna dokładnie odpowiadać oryginalnej stronie Prime Video. Każde odstępstwo od tych zasad może sugerować, że jesteś na fałszywej stronie.

Jeżeli otrzymałeś podejrzany link, najlepiej zalogować się bezpośrednio na stronie Prime Video, wpisując jej adres bezpośrednio w przeglądarce, zamiast klikania w link. Jeżeli faktycznie istnieje konieczność aktualizacji danych, platforma poinformuje Cię o tym po zalogowaniu.

Ochrona danych to podstawa

Twoje dane osobowe i dane karty płatniczej są cennymi informacjami, które mogą posłużyć przestępcom do kradzieży pieniędzy lub do popełnienia innych przestępstw w Twoim imieniu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zawsze zachować czujność i dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.

Pamiętajmy – Internet nie jest miejscem, w którym możemy się całkowicie zrelaksować. Cyberprzestępczość jest realnym zagrożeniem, a my, jako użytkownicy, musimy podjąć odpowiednie kroki, aby chronić nasze dane i unikać potencjalnych oszustw.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]