W sierpniu emerytury będą wypłacane w innych terminach. Część seniorów otrzyma je szybciej

Ze względu na ułożenie kalendarza, świadczenia dla emerytów będą wypłacane w inne dni niż zwykle. Emerytury zatem otrzymamy szybciej z uwagi, między innymi, na święto państwowe

Fot. Kraków w Pigułce

Emerytury zwykle wypłacane są przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w pierwszy, piąty, szósty, dziesiąty, piętnasty, dwudziesty oraz dwudziesty piąty dzień każdego miesiąca. „Fakt” informuje, że jednak w sierpniu sytuacja będzie nieco inna, z uwagi na przesunięcia, które wymusza kalendarz. W dni wolne od pracy wypadają aż cztery z podanych dat: 5, 6, 15 i 20 sierpnia.

Jak podaje dzienni, efektem tego będzie wcześniejsza wypłata świadczenia, a emeryci otrzymają pieniądze prawdopodobnie 4, 14, oraz 18 sierpnia. Ponadto Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przekazała, że pierwsze czternaste emerytury zostaną wypłacone na przełomie tego oraz nadchodzącego miesiąca. Możliwe jest więc, że niektórzy emeryci otrzymają je już 25 sierpnia.

Maksymalna kwota „czternastki” będzie wynosiła1588,44 zł brutto i przysługuje ona osobom, których świadczenia mieszczą się w kwocie 2900 zł brutto. Powyżej tego pułapu, świadczenie będzie maleć aż do 50 zł brutto.

Źródło: money.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]