Wydano ostrzeżenie: to niebezpieczny numer – nie odbieraj! [30.07.2023]

Bank Pocztowy publikuje ostrzeżenie dla swoich klientów w związku z próbami oszustwa. Jeśli otrzymasz telefon od nieznanej osoby, twierdzącej, że jest pracownikiem banku i prosi o zainstalowanie specjalnego oprogramowania, należy natychmiast przerwać rozmowę i skontaktować się bezpośrednio z bankiem, używając podanego poniżej numeru.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Może się zdarzyć, że osoba podszywająca się za pracownika działu bezpieczeństwa Banku, podejmie próbę przekonania Cię o blokadzie transakcji lub pożyczce na Twoje dane. Będzie naciskać, abyś zainstalował na swoim urządzeniu (telefonie, tablecie lub komputerze) aplikację do zdalnego dostępu, taką jak AnyDesk, TeamViewer, QuickSupport lub Zoom. W takiej sytuacji nie udzielaj żadnych informacji i natychmiast zakończ rozmowę, ponieważ to próba oszustwa – przypomina bank.

Oszuści naprawdę mają na celu wykradzenie Twoich danych logowania do bankowości internetowej oraz informacji o Twojej karcie płatniczej.

Warto pamiętać, że pracownicy Banku Pocztowego nigdy nie poproszą Cię o:

  1. Instalowanie dodatkowego oprogramowania, zwłaszcza takiego, które pozwoliłoby na zdalny dostęp do Twojego urządzenia.
  2. Udostępnienie danych do bankowości internetowej.
  3. Podanie pełnego numeru karty i kodu CVC2.

Należy również zdać sobie sprawę, że oszuści mogą podrobić prawdziwy numer telefonu, z którego dzwonią. Na wyświetlaczu Twojego telefonu może pojawić się sfałszowany numer infolinii lub nazwa banku, co ma na celu zwiedzenie ofiary.

Jeśli otrzymasz tego typu telefon od osób podszywających się pod pracowników Banku Pocztowego, bądź ostrożny i natychmiast powiadom bank o tym zdarzeniu (tel. 52 34 99 499) – tak apeluje Bank Pocztowy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]