Komunikat Biedronki dla klientów: Wycofanie partii herbaty! Nie pijcie jej i zwróćcie do sklepu

Sieć sklepów Biedronka poinformowała swoich klientów o ważnym wycofaniu partii produktu z ich asortymentu. W komunikacie podano, że dotyczy to produktu „Herbatka Ziołowa Melisa Herbarium”, którego dostawcą jest Mokate S.A.

By Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim w województwie łódzkim, PL, EU. CC0 – Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88627024

Decyzja o wycofaniu towaru zapadła po kontroli przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Kontrola ta wykazała przekroczenie dopuszczalnego poziomu alkaloidów pirolizydynowych w produkcie. Alkaloidy pirolizydynowe są związkami chemicznymi, które w dużych ilościach mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Produkt do wycofania ma następujące szczegółowe dane:

  • Melisa, Melissae folium, herbatka ziołowa w torebkach do zaparzania
  • Melisa, Melissae folium
  • Data minimalnej trwałości: 30.04.2025
  • Numer partii: L01042331
  • Kraj pochodzenia: Polska

Sieć sklepów Biedronka apeluje do swoich klientów, aby nie spożywać produktu z tej konkretnej partii. Zaleca też zwrócenie go do najbliższego sklepu sieci. Wszystkim konsumentom, którzy zwrócą produkt wraz z opakowaniem (co jest konieczne do identyfikacji daty przydatności produktu), zostanie zwrócony koszt nabycia produktu.

Klienci, którzy mają jakiekolwiek pytania dotyczące tej sytuacji, mogą skontaktować się z firmą pod numerem telefonu +48 609 79 37 56.

Biedronka pragnie przeprosić za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją i zapewnia, że dobro konsumentów jest dla sieci najwyższym priorytetem. Sieć podkreśla, że decyzja o wycofaniu produktu była podyktowana dbałością o najwyższe standardy bezpieczeństwa produktów, a przede wszystkim troską o zdrowie swoich klientów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]