W tym tygodniu odpoczniemy od upałów, jednak burze i deszcz nie odpuszczą

IMGW podaje, że w najbliższy tydzień możemy się spodziewać opadów deszczu oraz burz, na szczęście jednak nie będą doskwierać nam upały

Fot. Pixabay

Dzisiejszy dzień przyniesie nad Polską umiarkowane zachmurzenie, miejscami duże z opadami deszczu, które pojawią się głównie na północnym zachodzie, a na południowym wschodzie możliwe są też burze. Na Pomorzu maksymalna temperatura wyniesie od 17 do 19 stopni C, na zachodzie kraju około 22 stopni, natomiast na wschodzie i południowym wschodzie między 24 a 25 stopni.

We wtorek opady deszczy będą występować praktycznie w całym kraju, a w zachodnich i północnych rejonach mogą pojawić się burze. Przewiduje się, że największe opady będą na południowym wschodzie, gdzie miejscami (na obszarach podgórskich oraz w górach) spadnie do 20 mm deszczu. Tam również intensywny deszcz wystąpi również w nocy z wtorku na środę, a lokalnie może też zagrzmieć. Na zachodzie, północy oraz w centrum polski temperatura będzie wynosić około 20 stopni, natomiast na południowym wschodzie, maksymalna temperatura wyniesie do 26 stopni.

Środa będzie deszczowa, sucho będzie jedynie na krańcach północno-zachodnich. Na pozostałym obszarze spadnie przelotny deszcz, a na południowym wschodzie opady mogą być intensywne, lokalnie mogą wystąpić burze. Na północy temperatura będzie oscylować w granicach 20-22 stopnie, a na południu między 24 a 25 stopni.

W czwartek będzie słonecznie z przelotnymi opadami deszczu, deszczowo może być na północy Polski. Termometry pokarzą maksymalnie 20-22 stopnie na północy oraz miejscami na południu, oraz około24-25 stopni na południowym wschodzie. Natomiast piątek przyniesie umiarkowane zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, gdzie spodziewane są temperatury rzędu 26 stopni. Nad morzem natomiast maksymalnie ma być 20 stopni C.

Początek weekendu ma być deszczowy. W sobotę w całym kraju przewiduje się opady, bardziej intensywne będą na wschodzie. Temperatura będzie oscylować między 18 a 22 stopnie C. W niedzielę z kolei ma się przejaśniać, deszcz wystąpi lokalnie. Również ma być nieco cieplej, bo termometry pokażą od 20 do 24 stopni C.

Źródło: rmf24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]