CSIRT KNF Ostrzega Klientów Biznesowych BNP Paribas Bank Polska Przed Fałszywymi Stronami Bankowości Elektronicznej

Ostrzeżenie dla klientów biznesowych BNP Paribas Bank Polska. Komputerowy Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa (CSIRT) Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wydał oświadczenie ostrzegające o pojawieniu się fałszywych stron bankowości elektronicznej, które mają na celu wyłudzenie loginów i haseł użytkowników.

Fot. Kraków w Pigułce

Te niebezpieczne strony, stworzone przez cyberprzestępców, wyglądają prawie identycznie jak oryginalne witryny banków, co sprawia, że są trudne do odróżnienia dla niewprawionego oka. Przestępcy wykorzystują tę technikę, nazywaną phishingiem, aby skutecznie zdobywać poufne dane klientów.

Użytkownicy są kierowani na te strony za pomocą różnych metod. Najczęściej to jest e-mail lub wiadomość tekstowa, która wygląda jak autentyczna komunikacja od banku. Może to być również pop-up na stronie internetowej, który prosi o zaktualizowanie informacji o koncie lub złożenie wniosku o nową usługę.

CSIRT KNF przypomina, że bezpieczeństwo użytkowników zależy przede wszystkim od nich samych. Dlatego też konieczne jest dokładne weryfikowanie adresu strony, na której się znajdujecie. Sprawdź, czy adres URL jest prawidłowy i czy jest on zabezpieczony protokołem https. Pamiętaj, że banki nigdy nie prosiłyby o podanie haseł czy kodów przez e-mail lub SMS.

Również ważne jest, aby regularnie aktualizować oprogramowanie zabezpieczające, takie jak antywirusy i firewalle, na urządzeniach, z których korzystamy do dostępu do bankowości elektronicznej. Oprogramowanie to może skutecznie blokować dostęp do niebezpiecznych stron.

Przypominamy, że jeśli natrafisz na podejrzane działania, zawsze powinieneś zgłosić to swojemu bankowi i odpowiednim służbom ścigania. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wiarygodności strony, na którą zostałeś skierowany, skontaktuj się z bankiem poprzez zaufane kanały komunikacji.

W erze cyfrowej, gdzie technologia ułatwia nam życie, zawsze musimy pamiętać o potencjalnych zagrożeniach. Cyberprzestępczość jest realnym zagrożeniem, którego nie wolno nam lekceważyć. Bądźmy czujni i dbajmy o nasze cyfrowe bezpieczeństwo. Pamiętaj, aby nigdy nie dawać się okraść!

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]