Krakowski radny pisze, że warszawscy dowódcy Powstania powinni być osądzeni za zbrodnie

Krakowski radny Łukasz Wańtuch znany jest z kontrowersyjnych pomysłów i wypowiedzi. Tym razem posunął się za daleko.

Pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie. Fot. Kraków w Pigułce

„Nie mam zamiaru czcić dzisiaj rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Osoby, które wydały rozkaz do walki, powinny stanąć przed sądem wojennym i zostać osądzone za zbrodnię” – napisał radny.

Ponieważ spotkał się z ogromną krytyką postanowił rozwinąć wypowiedź.
„Patriotyzm nie polega na tym, że wysyłasz dzieci na śmierć a potem stawiasz im pomniki. Patriotyzm nie polega na tym że doprowadzasz do zagłady całego miasta i śmierci setek tysięcy osób. Prawdziwy patriotyzm polega na tym że rozważasz analizujesz i zastanawiasz się co jest najlepsze dla twojego narodu. Jakie są szanse jakie są zagrożenia jakie są realia.
Winię dowódców Armii krajowej za idiotyczną decyzję o wywołaniu powstania Warszawskiego, ale czas też skończyć z jego kultem” – napisał radny.

Pan radny nie ma jednak pojęcia jakie były realia tamtych czasów i chyba żaden z nas również. Nie mamy prawa osądzać bohaterskich Powstańców, którzy chwili po wojnie żyć w wolnej Polsce.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]