Największy polski bank wprowadza nową funkcję. Klienci będą zachwyceni

Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą miało w przeszłości sytuacje, w których chciałyby cofnąć zlecony przelew zagraniczny. Czy to z powodu błędu w numerze konta, czy zmiany decyzji o płatności, nie zawsze było to możliwe. Teraz jednak, z najnowszym udogodnieniem wprowadzonym przez największy polski bank, iPKO Biznes, klienci mają możliwość anulowania zleconego przelewu zagranicznego na każdym jego etapie – w tym zrealizowany i oczekujący na realizację.

To pionierskie rozwiązanie wśród polskich banków umożliwia anulowanie transakcji z dwoma głównymi przyczynami: płatność odwołana przez zleceniodawcę lub wskazanie błędnego konta odbiorcy.

Pierwsza opcja jest szczególnie przydatna, gdy zleceniodawca zmienia zdanie co do płatności po jej zleceniu. Teraz możemy anulować taką transakcję bez żadnych przeszkód. Druga opcja umożliwia anulowanie transakcji, gdy zleceniodawca zauważy, że podał błędne dane konta odbiorcy. To duże ułatwienie, które z pewnością zaoszczędzi wiele stresu związanego z potencjalnym przelaniem pieniędzy na niewłaściwe konto.

Jednak należy pamiętać o kilku istotnych szczegółach. Jeśli anulujesz przelew zagraniczny, w którym waluta konta różni się od waluty przelewu, mogą pojawić się różnice kursowe. Różnice te wynikają z fluktuacji kursów walut, które mogą wystąpić między momentem zlecenia przelewu a jego anulowaniem.

Co więcej, ważne jest, aby wiedzieć, że anulowanie przelewu zagranicznego nie oznacza natychmiastowego zwrotu pieniędzy na Twoje konto. Proces może zająć trochę czasu, zależnie od różnych czynników, takich jak zasady banku odbiorcy.

Jednak pomimo tych zastrzeżeń, ta nowa funkcja to ogromny krok naprzód w kierunku umożliwienia klientom większej kontroli nad ich transakcjami zagranicznymi. Bez wątpienia to ułatwienie spotka się z pozytywnym odbiorem wśród klientów iPKO Biznes.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]