Polski bank zaleca wypłacenie gotówki i przeprowadzenie niezbędnych przelewów! Dostęp do kont klientów może być czasowo ograniczony

W nocy z soboty na niedzielę, 5/6 sierpnia, bank ING poinformował swoich klientów o planowanej przerwie technicznej, która będzie miała miejsce od 23:30 do 06:00. Prace serwisowe mają na celu wprowadzenie ulepszeń i modernizację systemów bankowych. Jednak w związku z tym, wszyscy klienci muszą być świadomi, że w tym czasie mogą wystąpić czasowe utrudnienia w korzystaniu z wielu usług bankowych.

Fot. Kraków w Pigułce

Bank ING zaleca swoim klientom, aby przemyśleli swoje plany finansowe i podejmowali odpowiednie kroki, aby zminimalizować ewentualne niedogodności spowodowane przerwą techniczną. Warto zauważyć, że w czasie prac serwisowych, nie będzie możliwości korzystania z wielu usług, w tym m.in. bankomatów i wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING i jego wersji mobilnej, systemu bankowości internetowej ING Business oraz płatności BLIK.

Dodatkowo, klienci ING nie będą w stanie dokonywać przelewów ekspresowych, płatności internetowych za pomocą Płać z ING oraz płatności kartami w Internecie z 3DSecure. Będzie również problem z automatycznym poborem opłat za przejazd autostradami oraz specjalnym interfejsem PSD2.

W czasie przerwy technicznej nie będzie możliwości dokonywania zakupu produktów w Moim ING i na stronie www.ing.pl, w tym pożyczek i kont, także oszczędnościowych. Możą również występować problemy w realizacji transakcji kartowych, a klienci nie będą w stanie aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN.

Aby uniknąć kłopotów związanych z przerwą techniczną, ING Bank proponuje swoim klientom kilka kroków przygotowawczych. Po pierwsze, zaleca się wypłacenie odpowiedniej ilości gotówki przed rozpoczęciem prac serwisowych. W ten sposób klienci będą mogli swobodnie korzystać z gotówki w trakcie przerwy technicznej.

Po drugie, zaleca się, aby klienci zrobili niezbędne przelewy i zakupy poza godzinami prac serwisowych. Dzięki temu unikną oni problemów związanych z brakiem możliwości realizacji tych transakcji w czasie przerwy.

W przypadku, gdy klienci potrzebują zastrzec kartę, mogą skontaktować się z infolinią banku pod numerem +48 32 357 00 12. Bank ING zapewnia, że pracownicy infolinii będą gotowi do pomocy i udzielą niezbędnych informacji.

Przerwy techniczne są nieodłącznym elementem rozwoju i utrzymania systemów informatycznych, a banki starają się, aby były one jak najkrótsze i jak najmniej uciążliwe dla klientów. Mimo to, warto być przygotowanym na takie sytuacje i wykonać niezbędne działania, aby uniknąć ewentualnych problemów związanych z utrudnieniami w korzystaniu z usług bankowych.

Podsumowując, bank ING informuje swoich klientów o planowanej przerwie technicznej w nocy z soboty na niedzielę, 5/6 sierpnia. W tym czasie będą występować ograniczenia w korzystaniu z wielu usług bankowych, dlatego bank zachęca swoich klientów do wcześniejszego wypłacenia gotówki oraz wykonania niezbędnych przelewów i zakupów poza godzinami prac serwisowych. Zaleca się również kontakt z infolinią w przypadku konieczności zastrzeżenia karty.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]