Klienci banków zaniepokojeni: Wzrost opłat w kolejnej instytucji finansowej

Bank Credit Agricole, jeden z popularnych banków w Polsce, ogłosił planowane zmiany w cenniku dla swoich klientów. Niestety, z punktu widzenia użytkowników, wiązać się będą one z niekorzystnym wzrostem cen usług. Nowy cennik wejdzie w życie od 24 września 2023 roku i wprowadzi podwyżki dla konta flagowego „Konto dla Ciebie” oraz dla niektórych pakietów, które już nie są dostępne w ofercie.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Jednym z najważniejszych punktów podwyżki jest wzrost miesięcznej opłaty za korzystanie z rachunku oraz za kartę w ramach Konta dla Ciebie. Obecnie opłata za konto wynosi 9 zł, a za kartę 9 zł, co łącznie daje 18 zł. Jednakże, od września klienci będą musieli liczyć się z wydatkiem wynoszącym łącznie 20 zł. Taka zmiana może okazać się istotna dla wielu użytkowników banku, zwłaszcza jeśli są to osoby korzystające z podstawowego rachunku bankowego.

Aby uniknąć podwyższonych opłat, bank zaostrza warunki, jakie trzeba spełnić, aby korzystać z bezpłatnego konta. Obecnie klient musi zasilać swoje konto kwotą co najmniej 1000 zł i wykonać jedną transakcję kartą lub Blikiem. Jednakże, od września kwota minimalna zwiększy się do 1500 zł, a liczba transakcji wzrośnie do minimum 5. Dla niektórych użytkowników może to stanowić wyzwanie, zwłaszcza jeśli ich dochody są niższe, a liczba transakcji na rachunku jest niewielka.

Podwyżki cen dotkną również użytkowników, którzy korzystają z wypłat gotówki z bankomatów obcych. Obecnie opłata za wypłatę wynosi 7 zł, jednak od września wzrośnie do 9 zł. Jeśli jednak spełnią warunki zwalniające z opłat za konto, bank nie będzie naliczał tej opłaty.

Kolejnym elementem, który podrośnie, będzie opłata za cashback, czyli wypłatę gotówki z kasy sklepu. Obecnie wynosi ona 2 zł, a od września wzrośnie do 3 zł. To niewielka kwota, ale może mieć wpływ na użytkowników, którzy często korzystają z tej formy wypłaty gotówki.

Przelewy SORBNET również zostaną objęte podwyżką. Bank podniesie opłatę za zlecenia realizowane przez bankowość elektroniczną z 30 zł do 50 zł, a za operacje zlecane w placówce lub na infolinii z 50 zł do 60 zł. To kolejna zmiana, która może dotknąć tych klientów, którzy często wykonują tego typu transakcje.

Podsumowując, Bank Credit Agricole planuje wprowadzenie podwyżek opłat dla swoich klientów, które w większości przypadków będą odczuwalne od 24 września 2023 roku. Wzrost cen dotknie konta flagowego „Konto dla Ciebie”, wypłat gotówki z bankomatów obcych, cashbacku oraz przelewów SORBNET. Aby uniknąć podwyższonej opłaty za konto i kartę, użytkownicy będą musieli spełnić zaostrzone warunki, które mogą stanowić wyzwanie dla niektórych klientów. Dlatego warto wcześniej zapoznać się z nowym cennikiem i dostosować swoje finanse do nadchodzących zmian.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]