Uwaga! Ta aplikacja przechwytuje rozmowy z komunikatorów!

Często korzystamy z aplikacji, takich jak WhatsApp, Signal czy Telegram, zakładając, że nasze rozmowy są bezpieczne, ponieważ są one szyfrowane. Wiele osób wysyła tam nawet poufne dokumenty i skany dowodów. Niestety, okazuje się, że istnieje aplikacja, która kradnie tego rodzaju rozmowy. Jeśli masz ten program, koniecznie go odinstaluj!

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Ekspertów z CYFIRMA opisali, jak działa ta aplikacja o nazwie Safe Chat (nie mylić z bezpieczną aplikacją o nazwie SafeChat, pisaną razem).

Aplikacja podszywa się pod komunikator, prosi nas o zgodę na rejestrację oraz dostęp do różnych funkcji. Te uprawnienia wydają się niewinne i mogą nas wprowadzić w błąd. Jednak w rzeczywistości te właśnie uprawnienia są wykorzystywane do kradzieży danych z wiadomości wysyłanych między innymi przez Messengera, WhatsAppa, Telegram i Signal.

Następnie te skradzione rozmowy są przesyłane na serwer atakujących. Zgodnie z zasadą, że milczenie jest złotem, im więcej informacji o nas samych przesłaliśmy przez te komunikatory, tym większe jest ryzyko, że nasze dane zostaną wykorzystane w złym celu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]