Weekend nie zapowiada się optymistycznie. Jaka pogoda nas czeka?

Ochłodzenie, obfite deszcze oraz burze z silnym wiatrem. Niestety nadchodzący weekend okaże się dla nas bardziej jesienny niż letni. W wielu miejscach temperatura spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza

Fot. Pixabay

Niż Xan przyniósł nam zachmurzenie oraz deszcz. Synoptycy zapowiadają, że czeka nas nie tylko deszczowy weekend, ale także kilkudniowe ochłodzenie po nim. Dziś duże zachmurzenie i opady w niemal całym kraju, jedynie na południowym zachodzie nieco pogodniej. Na Pomorzu pojawią się burze z intensywnymi opadami oraz silny wiatr. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 24 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Podkarpaciu.

W piątek również będzie pochmurno, a w niemal całym kraju przewidywane są opady deszczu. Ponadto na południu możliwe będą burze. Najchłodniej będzie na Pomorzu Zachodnim, tam temperatura maksymalna wyniesie 22 stopnie C. Nieco cieplej w centrum, bo około 25 stopni, a na Podkarpaciu termometry pokażą nawet do 26 stopni C.

Sobota także przyniesie zachmurzenie, jedynie na Pomorzu Zachodnim zrobi się pogodnie. W centrum, na południu i wschodzie Polski pojawią się również burze, w trakcie których będzie wiał silny wiatr. Termometry pokazywać będą maksymalnie od 18 stopni C. na Dolnym Śląsku, przez 19 stopni C. w centrum Polski, do 26 stopni C. na Pogórzu Karpackim. Wiatr ma być słaby lub umiarkowany.

W niedzielę zachmurzenie nie odpuści i będzie towarzyszyć nam we wszystkich rejonach kraju. Dodatkowo spodziewać się możemy obfitych opadów deszczu. Temperatury oscylować będą między 18 stopni C. (na Podkarpaciu), do 20 stopni (na zachodzie kraju). W centrum natomiast maksymalna temperatura wyniesie 20 stopni C.

Po weekendzie, w poniedziałek będzie również pochmurno jednak są szanse na przejaśnienia. Padać nie powinno jedynie na południowym zachodzie kraju. Najzimniej ma być na Nizinie Szczecińskiej (18 stopni C.), a najcieplej na Suwalszczyźnie (20 stopni C.). W centralnych regionach Polski maksymalna temperatura ma wynieść 19 stopni C.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]