Pogoda nie odpuszcza. IMGW wydał alerty przed niebezpiecznymi zjawiskami na weekend!

IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą nie tylko w dniu dzisiejszym, ale również na sobotę i niedzielę. Szykują się burze z gradem, ulewne deszcze oraz upał

Fot. Kraków w Pigułce / Pixabay

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne i prognozę zagrożeń na najbliższe dni. W dniu dzisiejszym alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w województwie podkarpackim. Przewidywane są burze z lokalnymi intensywnymi opadami deszczu oraz silnym wiatrem. Ostrzeżenia obowiązują w godzinach 11:00-18:00.

Ponadto planowane jest wydanie alertów drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla województw śląskiego oraz małopolskiego. Natomiast ostrzeżenia pierwszego stopnia przed taką pogodą spodziewane są dla województw lubuskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, śląskiego oraz małopolskiego. Ponadto w województwie podkarpackim możliwe są burze z opadami gradu.

W sobotę niebezpieczna aura da się we znaki w większej części kraju, a ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami przewidywane są dla województw śląskiego i małopolskiego. Z kolei alerty pierwszego stopnia synoptycy planują wydać dla województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego oraz świętokrzyskiego.

W sobotę również w województwie podkarpackim mogą wystąpić burze z gradem, dlatego planowane jest dla tego regionu wydanie pomarańczowych alertów. W województwie lubelskim niewykluczone jest wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia. Poza burzami i deszczem w części kraju doskwierać będzie upał, a alerty drugiego stopnia mogą zostać wydane do województwa lubelskiego.

W niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami przewiduje się w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim. Na Lubelszczyźnie natomiast mogą obowiązywać alerty zarówno przed upałem, jak i przed burzami z gradem. Z kolei w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim mogą zostać wydane alerty przed silnym deszczem.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]