Wypłać gotówkę i wykonaj niezbędne transakcje! Dostęp do środków może być tymczasowo utrudniony [04.08.2023]

Bank ING, jeden z największych i najbardziej popularnych banków w Polsce, ogłosił planowaną przerwę techniczną w nocy z soboty na niedzielę, 5/6 sierpnia, od godziny 23:30 do 06:00. Prace serwisowe, które zostaną podjęte w tym czasie, mogą wpłynąć na dostępność niektórych usług bankowych, dlatego bank zaleca swoim klientom podjęcie odpowiednich kroków w celu uniknięcia potencjalnych utrudnień.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Usługi objęte przerwą

Podczas planowanych prac serwisowych, klientom ING będzie czasowo ograniczony dostęp do wielu kluczowych usług bankowych. Poniżej znajduje się lista usług, które zostaną objęte przerwą techniczną:

 1. Bankomatów i wpłatomatów
 2. Systemu bankowości internetowej „Moje ING” oraz aplikacji mobilnej
 3. Systemu bankowości internetowej „ING Business” i aplikacji mobilnej dla przedsiębiorców
 4. Płatności BLIK
 5. Przelewów ekspresowych
 6. Płatności internetowych za pomocą „Płać z ING”
 7. Płatności kartami w Internecie z 3DSecure, czyli tych, które są dodatkowo potwierdzane w aplikacji lub jednorazowym kodem SMS
 8. Automatycznego poboru opłat za przejazd autostradami
 9. Specjalnego interfejsu PSD2

Możliwe utrudnienia i ograniczenia

Podczas przerwy technicznej istnieje możliwość wystąpienia kilku problemów i ograniczeń dla klientów ING. Przede wszystkim, nie będzie możliwości dokonywania zakupu produktów w aplikacji „Moje ING” oraz na stronie www.ing.pl, w tym także pożyczek i kont, w tym oszczędnościowych.

Ponadto, mogą wystąpić problemy w realizacji transakcji kartowych, a także nie będzie można aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN. Wszystkie te funkcje zostaną przywrócone po zakończeniu przerwy technicznej.

Jak się przygotować?

Aby uniknąć problemów podczas przerwy technicznej, ING zaleca klientom podjęcie kilku prostych kroków:

 1. Wypłać gotówkę: Jeśli planujesz dokonywać płatności w tym okresie, warto wypłacić odpowiednią ilość gotówki wcześniej, aby uniknąć kłopotów podczas niedostępności bankomatów.
 2. Wykonaj niezbędne przelewy wcześniej: Jeśli masz zaplanowane płatności lub przelewy, najlepiej dokonać ich przed rozpoczęciem przerwy technicznej. Dzięki temu unikniesz opóźnień i utrudnień związanych z realizacją transakcji.
 3. Zastrzeż kartę wczesniej: Jeśli istnieje potrzeba zastrzeżenia karty bankowej, warto zadzwonić na infolinię banku ING pod numer +48 32 357 00 12 jeszcze przed rozpoczęciem przerwy technicznej, aby mieć pewność, że operacja zostanie przetworzona przed tymczasowym wyłączeniem niektórych usług.

Przerwa techniczna jest standardową procedurą konieczną do przeprowadzenia niezbędnych prac serwisowych i aktualizacji systemów. Pomimo możliwych utrudnień, ING podejmuje wszelkie kroki, aby jak najbardziej ograniczyć wpływ na swoich klientów. Po zakończeniu prac serwisowych wszystkie usługi bankowe powinny wrócić do pełnej dostępności i funkcjonalności.

Zachęcamy klientów ING do zastosowania się do zaleceń banku i odpowiedniego przygotowania się do nadchodzącej przerwy technicznej, aby zminimalizować ewentualne niedogodności i korzystać z usług bankowych bez problemów po jej zakończeniu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]