Ogromne zagrożenie! Te aplikacje wysyłają pieniądze z Twojego konta [05.08.2023]

Specjaliści z Google Cybersecurity Action Team ostrzegają przed groźnym trojanem SharkBot, który zaszyto w niektórych aplikacjach. Pozwoliło to oszustom na kradzież środków z kont użytkowników.

Fot. Pixabay

Raport zagrożeń z sierpnia 2023 roku podkreśla, że zagrożenie zwane „wersjonowaniem” staje się coraz bardziej powszechne. Szkodliwe oprogramowanie jest z początku ukryte w aplikacji, która bez problemu przechodzi wszelkie kontrole bezpieczeństwa w sklepach z aplikacjami. Następnie, oszuści wydają aktualizację, która zawiera szkodliwe oprogramowanie. Sklepy z aplikacjami nie mają możliwości sprawdzić, co aplikacja ściąga bezpośrednio na urządzenie użytkownika.

Takie techniki pozwalają nieuczciwym deweloperom na ładowanie różnego rodzaju zagrożeń do swoich aplikacji. Jednym z takich zagrożeń jest trojan SharkBot, który jest zamaskowany jako aplikacja zabezpieczająca. Po okresie czujnego oczekiwania, oszuści zdecydowali się załadować trojana bankowego, który doprowadził do kradzieży środków z kont użytkowników.

Zaleca się, aby użytkownicy byli ostrożni podczas aktualizowania aplikacji, a najlepiej instalować oprogramowanie tylko od zaufanych deweloperów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]