Podwyżki w polskim sektorze bankowym: Czy obejmą twoje konto? [05.08.2023]

Bank Credit Agricole, jedna z ważniejszych instytucji finansowych w Polsce, właśnie poinformowała swoich klientów o planowanych zmianach w cenniku dla kont i kart. Niestety, te zapowiedzi nie są zbyt optymistyczne dla użytkowników, gdyż bank przewiduje podwyżki cen. Nowy cennik wejdzie w życie od 24 września 2023 roku i dotknie przede wszystkim flagowy produkt banku – Konto dla Ciebie, a także kilka pakietów, które zostaną wycofane z oferty.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Bank Credit Agricole, klientom korzystającym z Konta dla Ciebie wzrośnie miesięczna opłata za samo prowadzenie rachunku oraz kartę płatniczą. Obecnie opłata ta wynosi 9 zł miesięcznie, ale od września 2023 r. zwiększy się do 10 zł za konto i 10 zł za kartę, co daje łącznie 20 zł miesięcznie. Oczywiście istnieje możliwość uniknięcia tych opłat, ale bank postanowił zaostrzyć warunki zwalniające z opłat. Aby nie płacić za prowadzenie konta i kartę, klient będzie musiał zasilać swoje ROR kwotą co najmniej 1500 zł, podczas gdy obecnie wymagane jest 1000 zł, a także dokonywać minimum 5 transakcji kartą lub Blikiem, w porównaniu do obecnej opcji z 1 transakcją.

Podobnie jak opłata za korzystanie z bankomatów obcych, opłata za wypłatę gotówki u sprzedawców za pomocą cashbacku także wzrośnie. Obecnie kosztuje to 2 zł, ale według nowego cennika, od września 2023 r. będzie to 3 zł za każdą taką operację. Warto zaznaczyć, że jeśli klient spełni określone warunki zwalniające z opłat w koncie, to bank nie będzie naliczał dodatkowych opłat za wypłatę gotówki z bankomatów obcych.

Przelewy SORBNET również nie unikną podwyżek. Bank Credit Agricole podniesie opłaty z 30 zł na 50 zł w przypadku zleceń realizowanych przez bankowość elektroniczną, a także z 50 zł na 60 zł w przypadku operacji zleconych w placówce lub za pośrednictwem infolinii.

Te zmiany w cenniku mogą z pewnością wpłynąć na finanse klientów Banku Credit Agricole. Wzrost opłat za korzystanie z konta i kart może skłonić niektórych klientów do poszukiwania alternatywnych rozwiązań, które będą bardziej korzystne dla ich portfela. Z drugiej strony, bank z pewnością liczy na większą aktywność klientów w swojej ofercie, co może wpłynąć na zwiększenie obrotów i korzyści dla samej instytucji.

Ostatecznie, to, jak klienci zareagują na te zmiany, pozostaje do zobaczenia po wprowadzeniu nowego cennika we wrześniu 2023 r. Dla wielu użytkowników ważne będą koszty, jakie będą ponosić, ale także jakość i zakres usług, jakie bank im oferuje. W obliczu tych zmian wielu klientów będzie musiało dokładnie przeanalizować swoje opcje i dostosować swoje finanse do nowych warunków.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]