Dodatek do 300 plus – nie każdy o nim wie. Kto może się o niego ubiegać?

Rodzice dzieci w wieku szkolnym mogą ubiegać się o dofinansowanie na wyprawkę szkolną, tak zwane 300 plus. Niewielu jednak wie o istnieniu dodatku do tego świadczenia

Fot. Shutterstock

Jak podaje portal interia.pl, dodatek szkolny, wynoszący 100 złotych, jest wsparciem do zakupu wyprawki szkolnej, przyznawanym  jednorazowo w roku. Przysługuje ono dzieciom i młodzieży w wieku pomiędzy 7 a 18 rokiem życia, które pochodzą z rodzin, otrzymujących zasiłek rodzinny. W sytuacji gdy dziecko kontynuuje naukę, dodatek ten może być przyznawany aż do 21. roku życia, natomiast w przypadku dzieci dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, dodatek szkolny może przysługiwać nawet do 24. roku życia.

Warto zaznaczyć, że dodatek szkolny nie jest samodzielnym świadczeniem, ale jest dodatkiem do zasiłku rodzinnego. Zatem aby dodatek szkolny został przyznany, najpierw należy złożyć wniosek o zasiłek rodzinny. Wzór dokumentu można znaleźć na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej za pośrednictwem portalu Emp@tia. Można je pobrać w formie elektronicznej lub w formie papierowej w urzędach gminy.

Wniosek o przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego i dodatku szkolnego trzeba złożyć do dnia zakończenia okresu zasiłkowego, który to wypada 31 października. Natomiast od 1 lipca do 30 listopada rodzice mogą składać wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”. Jego kwota wynosi 300 złotych i przeznaczona jest na zakup wyprawki szkolnej, ponadto przyznawana jest bez względu na dochody rodziców. Sam wniosek można złożyć jedynie drogą elektroniczną.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]