Od dzisiaj ważna zmiana w prawie jazdy. Zyskają młodzi kierowcy

W dniu 7 sierpnia, w aplikacji mObywatel 2.0 wprowadzane jest tymczasowe prawo jazdy. Począwszy od dzisiaj będzie wprowadzane stopniowo, a pełne udostępnienie dla wszystkich użytkowników będzie miało miejsce 21 sierpnia

Fot. Kraków w Pigułce

Już dzisiaj udostępniona zostanie nowa opcja w aplikacji mObywatel 2.0. Jak informował Minister Cyfryzacji, Janusz Cieszyński, dzięki niej możliwe będzie wyrobienie tymczasowego prawa jazdy, którego będzie można używać od momentu zdania egzaminu. Na chwilę obecną, opcja ta ma być wprowadzana stopniowo, natomiast pełna wersja dostępna dla wszystkich użytkowników aplikacji ma być udostępniona 12 sierpnia.

Minister, tłumacząc powody wprowadzenia tej nowej funkcji, oznajmił, że rząd chce, aby młodzi ludzie mogli jak najszybciej cieszyć się z korzystania z nowego prawa jazdy. Dodał również, że dzięki takiemu rozwiązaniu, już po zdaniu egzaminu będzie można prowadzić pojazd.

Warto przypomnieć, że 14 lipca podpisana została przez prezydenta Andrzeja Dudę, ustawa, która zrównuje dokumenty elektroniczne z wersjami tradycyjnymi, takimi jak dowody osobiste czy prawo jazdy. Oczywiście standardowe (plastikowe) dokumenty nie tracą na ważności i dalej można z nich korzystać.

Źródło: money.pl
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]