Największy bank w Polsce idzie z duchem czasu: klienci otrzymują nową funkcję [08.08.2023]

Bank PKO BP, będący największym bankiem w Polsce, wprowadza nową, wysoce oczekiwaną funkcję do swojego serwisu internetowego iPKO Biznes. Klienci korporacyjni teraz będą mieli możliwość anulowania zleconego przelewu zagranicznego na każdym etapie transakcji – zarówno już zrealizowanego, jak i oczekującego na realizację. Ta innowacyjna funkcja z pewnością przyniesie ulgę wielu przedsiębiorcom, którzy z różnych powodów mogą chcieć cofnąć swoją decyzję o przelewie.

Fot. Kraków w Pigułce

Istnieją dwie główne przyczyny anulowania transakcji: płatność odwołana przez zleceniodawcę lub wskazanie błędnego konta odbiorcy. Oba scenariusze są teraz uwzględniane w nowym systemie iPKO Biznes, co zwiększa elastyczność i kontrolę klientów nad ich transakcjami finansowymi.

Mimo to, istotne jest pamiętanie o pewnych ograniczeniach i konsekwencjach anulowania przelewu zagranicznego. Przede wszystkim, jeśli anulujesz przelew zagraniczny, w którym waluta konta różni się od waluty przelewu, mogą wystąpić różnice kursowe. To oznacza, że kwota, którą ostatecznie odzyskasz, może być inna niż kwota, którą pierwotnie przelałeś, zależnie od aktualnych kursów walut.

Dodatkowo, anulowanie przelewu zagranicznego nie oznacza natychmiastowego zwrotu pieniędzy na Twoje konto. Proces może zająć pewien czas, w zależności od różnych czynników, takich jak czas anulowania, szczegółowe zasady banku odbiorcy, a także przepisy międzynarodowe dotyczące transferów finansowych.

Mimo tych ograniczeń, nowa funkcja iPKO Biznes to znaczący krok naprzód w usprawnianiu i zwiększaniu kontroli klientów nad ich transakcjami zagranicznymi. To kolejny dowód na to, że PKO BP jest na czele innowacji w polskim sektorze bankowym, stale dążąc do poprawy doświadczenia swoich klientów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]