Dostałeś taki mail od Allegro? Uważaj, to ewidentne oszustwo!

To już kolejna wersja kampanii, w której cyberprzestępcy podszywają się pod Allegro. Tym razem rozsyłany jest podejrzany mail, sugerujący  problem z regulaminem

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Podszywanie się przez oszustów pod różne marki i instytucje nie jest niczym nowym. Zdarzają się próby oszustwa, na które łatwo się „nabrać”, na szczęście ostatnia kampania phishingowa nie należy do udanych. Do Polaków wysyłane są maile, które na pierwszy rzut oka faktycznie mogą wydawać się dość dobrze przygotowane, gdyż zawierają charakterystyczną szatę graficzną, logo Allegro i krótki, aczkolwiek prosty komunikat informujący o konieczności zaakceptowania reguł. Po dokładnym przyjrzeniu, widać jednak wiele niedociągnięć.

„Cześć, W związku z wprowadzeniem aktualizacji zasad w regulaminie allegro, jesteśmy zmuszeni przeprowadzić standardowa akceptacja nowych regul. *Programu ochrony kupujacych.* Polityki ochrony prywatności. Brak akceptacji nowego regulaminu w przeciagu 3 dni, będzie skutkowalo nalozeniem tymczasowej blokady konta. Przejdź do akceptacji nowych regul.” – tak brzmi treść maila, razem ze wszystkimi błędami ortograficznymi.

Można zwrócić uwagę na nazwę „allegro’ napisaną z małej litery oraz brak polskich znaków w większości słów. Tutaj warto zwrócić uwagę, jak ważne jest dokładne czytanie maili i zwracanie uwagę na, nawet tak mało znaczące, szczegóły. Ponadto należy sprawdzać adres, z którego przyszła wiadomość. W ramach kampanii cyberprzestępcy używają adresów e-mail, które wyglądają na przypadkowe, prawdopodobnie wykradzione od osób prywatnych lub niewielkich firm.

Tego typu wiadomości są rozsyłane w celu omamienia odbiorcy i nakłonienia go do wejścia w załączony odnośnik. Wtedy to zostaniemy przeniesieni do spreparowanej strony, na której będziemy poproszeni o podanie określonych danych wrażliwych, co daje oszustom dostęp do bankowości internetowej.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]