Kolejny bank zapowiada podwyżki! Klienci muszą się przygotować na wzrost opłat [09.08.2023]

Bank Credit Agricole poinformował swoich klientów o planowanych zmianach w cenniku dla kont i kart, które w większości przypadków będą niekorzystne dla użytkowników. Nowy cennik ma wejść w życie od 24 września 2023 r., a zmiany dotkną zarówno flagowego rachunku „Konto dla Ciebie”, jak i kilku pakietów, które zostaną wycofane z oferty.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Jedną z najważniejszych zmian będzie wzrost opłat za korzystanie z rachunku „Konto dla Ciebie” oraz opłaty za kartę. Obecnie miesięczna opłata wynosi 9 zł za konto i 9 zł za kartę, łącznie 18 zł. Nowy cennik przewiduje podwyżkę o 1 zł dla obu usług, co oznacza, że od września za konto trzeba będzie zapłacić 10 zł, a za kartę także 10 zł, co razem wyniesie 20 zł miesięcznie.

Jest jednak opcja uniknięcia tych opłat, ale zaostrzają się warunki. Według nowego cennika, klient będzie musiał zasilić rachunek kwotą co najmniej 1500 zł (obecnie 1000 zł) oraz dokonać minimum 5 transakcji kartą lub Blikiem (obecnie wystarczy 1 transakcja) w danym miesiącu. Dla wielu klientów może to oznaczać dodatkowe trudności w spełnieniu tych warunków, co może przekonać ich do akceptacji wyższych opłat.

Podobny los czeka kilka pakietów, które zostaną wycofane z oferty banku, co wpłynie negatywnie na użytkowników, którzy dotychczas z nich korzystali. Warto pamiętać, że w tych pakietach klienci mogli liczyć na różnego rodzaju usługi w pakiecie, co pozwalało na oszczędności. Wycofanie ich z oferty może sprawić, że wielu klientów zostanie zmuszonych do płacenia za poszczególne usługi osobno, co skutkować będzie wyższymi wydatkami.

Nie tylko opłaty za konto i kartę zostaną podniesione. Bank wprowadza również wyższe koszty za korzystanie z gotówki. Warunkowa opłata za wypłatę gotówki z bankomatów obcych wzrośnie z 7 do 9 zł. Jednak bank nie będzie naliczał tej opłaty, jeśli klient spełni określone warunki, np. będzie posiadał odpowiednią ilość środków na koncie.

Zmiany objęły także wypłaty gotówki za pomocą cashbacku, czyli z kasy sklepu. Obecnie za taką transakcję klient płaci 2 zł, a od września ta opłata wzrośnie do 3 zł.

Przelewy SORBNET również zostaną obciążone wyższymi opłatami. Bank podniesie koszt z 30 zł do 50 zł dla zleceń realizowanych przez bankowość elektroniczną oraz z 50 zł do 60 zł w przypadku operacji zleconych w placówce lub na infolinii.

Wszystkie te zmiany mogą odczuć zarówno obecni, jak i potencjalni klienci Banku Credit Agricole. Wyższe opłaty i zaostrzenie warunków korzystania z rachunków mogą wpłynąć na wybór innych instytucji finansowych, które oferują bardziej konkurencyjne warunki. Dlatego warto dla swojego własnego dobra dokładnie przeanalizować, jakie konsekwencje przyniosą te zmiany i czy pozostanie w tym banku będzie nadal opłacalne.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]