Uwaga niebezpieczeństwo! W pokoju hotelowym nie zostawiaj otwartej walizki! [09.08.2023]

Funkcjonariusze Ekopatrolu wydają ważne ostrzeżenie dla wszystkich podróżujących, zwłaszcza poza granice kraju. Niewłaściwe przechowywanie bagażu może prowadzić do nieoczekiwanych i niebezpiecznych sytuacji.

Fot. Pixabay

O co chodzi?

Chodzi o to, że otwarte bagaże, zwłaszcza te z niezamykanymi kieszeniami, mogą stać się niepożądanym domem dla niebezpiecznych zwierząt, takich jak węże czy skorpiony. Te małe i często trudne do zauważenia stworzenia mogą wślizgnąć się do naszych walizek i zostać niechcący przywiezione do Polski.

Ostatni incydent w Warszawie

Niedawno właśnie taka sytuacja miała miejsce w Warszawie. Polska rodzina wracając z Grecji, niechcący przywiozła w swoim bagażu żywego skorpiona. Na szczęście, dzięki świadomym i przytomnym działaniom rodziny, wiedziano, że pajęczak nie schował się w jakimś kącie mieszkania, ale pozostał w bagażu.

Strażnicy otworzyli walizkę i uważnie przeszukując ubrania, odnaleźli nieproszonego gościa. Skorpion został zabezpieczony do pojemnika i przewieziony do specjalistycznego ośrodka CITES na terenie warszawskiego ZOO.

Co można zrobić?

Funkcjonariusze Ekopatrolu radzą, by podczas wyjazdów, zwłaszcza do krajów o cieplejszym klimacie, nie pozostawiać w zajmowanych pokojach otwartych bagaży. Torby i walizki z niezamykanymi kieszeniami najlepiej umieszczać w trudniej dostępnych miejscach lub zamykanych szafach.

Ostrzeżenie to jest ważnym przypomnieniem dla nas wszystkich, że podczas podróży należy zwracać uwagę nie tylko na własne bezpieczeństwo, ale także na to, co może się kryć w naszym bagażu. Odpowiednia ostrożność i świadomość mogą uchronić nas przed nieprzyjemnymi niespodziankami i potencjalnym zagrożeniem zarówno dla nas, jak i dla rodzimej fauny. Niech ten ostatni incydent w Warszawie będzie dla nas wszystkich nauczką i przestrogą!

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]