Nie Daj Się Nabrać: Jak Postępować Gdy Przychodzi Wezwanie do Zapłaty [10.08.2023]

Bank Santander ponownie ostrzega przed oszustami, którzy rozsyłają fałszywe wiadomości e-mail podszywając się pod ten instytucjonalny bank. Te działania mają na celu wyłudzenie Twoich danych do logowania do bankowości elektronicznej.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Co mówią oszuści?

Przestępcy w wiadomościach informują o rzekomym wezwaniu do zapłaty. Uważaj! Załączniki do tych wiadomości mogą zawierać złośliwe oprogramowanie, które może ukraść Twoje dane logowania do konta bankowego, co w konsekwencji może doprowadzić do utraty Twoich oszczędności.

Jak się chronić?

  1. Nie otwieraj linków i załączników od nieznanych nadawców. Jeżeli treść wiadomości lub nadawca budzi Twoje podejrzenia, lepiej nie ryzykuj.
  2. Sprawdź adres strony. Zawsze upewnij się, że strona, na której wpisujesz swoje dane do logowania, jest prawdziwa. Prawidłowy adres banku to santander.pl i centrum24.pl.
  3. Kontaktuj się z nami w razie wątpliwości. Jeżeli uważasz, że zostałeś celem ataku, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami jak najszybciej. Dzwoń pod numer: 1 9999 (+48 61 81 1 9999)* lub napisz do nas na adres: [email protected].

    *koszt połączenia zgodny z taryfą Twojego operatora

5 zasad bezpiecznego bankowania – stosuj je na co dzień

  1. Zastanów się, zanim klikniesz lub odpowiesz. Nie daj się zwieść chwili nieuwagi.
  2. Chroń swoje hasła. Nigdy ich nie udostępniaj i zmieniaj regularnie.
  3. Chroń swój sprzęt i swoje informacje. Regularnie aktualizuj oprogramowanie i korzystaj z antywirusa.
  4. Zachowaj dyskrecję w sieci i publicznie. Nie dziel się w sieci informacjami na temat swoich finansów.
  5. Jeśli coś podejrzewasz — zgłoś to! Lepiej przewidywać i działać niż żałować.

Ostrzeżenie Banku Santander jest przypomnieniem o tym, jak ważna jest czujność i dbałość o swoje dane osobowe w sieci. Dbaj o swoje bezpieczeństwo i bądź zawsze czujny!

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]