Chcą wycofać papier toaletowy z całej Unii Europejskiej. Teraz będziemy używać tego

Unia Europejska chce być, jak najbardziej ekologiczna. Liczne ustawy, które podejmuje mają się koncentrować wokół ochrony drzew, energii i wody. Jednym z najważniejszych problemów stał się papier toaletowy.

Fot. Pixabay

Tradycyjny papier toaletowy pozyskiwany jest m.in. z celulozy, a ta pozyskiwana jest z drzew. Ponadto do wyprodukowania tradycyjnego papieru zużywa się dużo wody i energii elektrycznej. Unia wymyśliła więc, by papier produkować ze słomy. Rozwiąże to wszystkie problemy, ponieważ materiał będzie łatwo dostępny, a jego produkcja dużo tańsza. Jak donosi portal elEconomista Unia rozważa jednak również… całkowite wycofanie całego papieru toaletowego.

Papier zakazany. Już wiadomo, czym go zastąpią

Unia proponuje, by zastąpić papier wodą z mydłem. Proces byłby w pewnym sensie zautomatyzowany, bo wspólnota proponuje, by w każdej toalecie zamontować oddzielny dozownik wody z detergentem, dzięki któremu można by się po prostu umyć.

Unia bardzo poważnie podchodzi do daty 2030 roku. Do tego roku wspólnota planuje wprowadzić takie ustawy, by mieszkańcy produkowali minimalne ilości odpadów dzięki niemal 100 procentowemu recyklingowi. Kluczowe jest także ograniczenie produkcji CO2.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]