Jest pilny komunikat! Chodzą po mieszkaniach i rozmawiają z mieszkańcami

Chodzą od mieszkania do mieszkania i rozmawiają z mieszkańcami. Policja opublikowała na ich temat pilny komunikat.

Fot. Shutterstock

Oszustwa na pracowników administracji wciąż są popularne i bardzo niebezpieczne. Dochodzi do nich w całej Polsce.

Do piotrkowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, że osoba podająca się za przedstawiciela instytucji weszła do mieszkania 80-latki. Kobieta cały czas rozmawiała z oszustem. Po kilku godzinach zorientowała się jednak, że z mieszkania zginęły pieniądze oraz złota biżuteria. Na miejsce od razu pojechali piotrkowscy dochodzeniowcy. Jak się okazało, tego dnia w godzinach dopołudniowych, do kobiety przez domofon zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik wodociągów. Nic nie podejrzewając, kobieta wpuściła go na klatkę schodową, a następnie do mieszkania, nie zamykając od wewnątrz drzwi. Mężczyzna tłumaczył, że doszło do jakiejś awarii i teraz musi sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Po rzekomym sprawdzeniu awarii mężczyzna opuścił mieszkanie. 80-latka krótko po tym wyszła z mieszkania, a po powrocie zorientowała się, że w jednym z pokoi stoi puste pudełko po biżuterii, które było schowane w szafce. Kobieta od razu zajrzała też w miejsce gdzie schowała gotówkę, której jak się okazało już nie było. Najprawdopodobniej kiedy kobieta wraz z oszustem przebywała w kuchni, do mieszkania wszedł drugi ze sprawców, który ukradł pieniądze i biżuterię.

Za każdym razem upewnijmy się czy faktycznie dana instytucja będzie przeprowadzała jakieś czynności, a w przypadku wątpliwości co do wiarygodności osób nie wpuszczajmy ich do mieszkania jeżeli jesteśmy sami.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]