Uwaga klienci banków! Szykują się weekendowe przerwy i utrudnienia

Jak co weekend, niektóre instytucje zapowiedziały prace serwisowe na najbliższe dni. Z tego powodu klienci muszą się przygotować na utrudnienia w dostępie do niektórych usług

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

W ten weekend prace serwisowe oraz przerwy techniczne zapowiedziały cztery banki:

  • Alior Bank: w swoim komunikacie zapowiedział tymczasową niedostępność platformy Autodealing, w dniu 12 sierpnia (sobota) w godzinach 8:00-10:00. Również w sobotę, między godziną 9:00, a 17:00 zaplanowane jest przeprowadzanie prac nad funkcjonalnościami inwestycyjnymi. Z tego powodu nie będą one dostępne dla klientów.
  • Bank Nowy: w dniu dzisiejszym (11 sierpnia), między godziną 21:00, a 23:00 prowadzone będą prace konserwacyjne. W tym czasie klienci nie będą mieli dostępu do serwisów banku, ponadto mogą wystąpić również problemy z transakcjami kartowymi.
  • Bank Pekao: na niedzielę (13 sierpnia) zapowiedziano prace modernizacyjne obejmujące usługi maklerskie. Między godziną 12:00, a 20:00 możliwe będą problemy w dostępie do takich usług jak Pekao24Makler, aplikacja PeoPay oraz platforma eTrader Pekao. Trudności mogą wystąpić również w składaniu dyspozycji i zleceń w powyższych serwisach.
  • ING Bank Śląski: zaplanował na weekend trzy przerwy techniczne. Pierwsza odbędzie się w sobotę, między godziną 8:00, a 18:00. Wtedy to niedostępny będzie moduł Makler w systemie bankowości internetowej. Druga przerwa będzie miaa miejsce w godzinach nocnych z soboty na niedzielę. Od północy do 5:30 nie będzie można płacić kartami w internecie z 3D Secure, aktywować kart, zmienić limitów transakcyjnych i nadać kodów PIN, zamówić kart płatniczych, przypisywać kart do telefonu w aplikacji Moje ING mobile, dodawać kart Mastercard do portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), wykonywać przelewu z rachunku karty kredytowej, realizować operacji na kartach w bankowości elektronicznej, składać wniosku o pożyczkę, otwierać konta czy to osobistego, czy oszczędnościowego. Dodatkowo, klienci mogą mieć trudności z obsługą kart w systemie ING Business i korzystanie z usług powierniczych (e-Custody). Trzecia przerwa zaplanowana jest na noc z niedzieli na poniedziałek, w godzinach 0:00 – 4:00. Wtedy to występować będą utrudnienie w korzystaniu z wpłatomatów i bankomatów w urządzeniach sieci ING/Planet Cash. Natomiast transakcje we wrzutniach mogą być realizowane w trybie offline.
Źródło: bankier.pl
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]