Po 30 dniach bank ograniczy dostęp do kont klientów. W jednym przypadku

Bank PKO BP ostrzega, że będzie częściowo blokował dostęp do konta za pośrednictwem aplikacji IKO i serwisu iPKO ze względu bezpieczeństwa. Stanie się tak tylko w jednym, konkretnym przypadku.

Fot. Shutterstock/ Kraków w Pigułce

„Bez aktualnego dokumentu wkrótce stracisz możliwość zarządzania finansami w aplikacji IKO i serwisie iPKO” – przestrzega PKO BP w komunikacie.

Chodzi o osoby, których dokument np. się przeterminował i stracił ważność. W takim wypadku albo trzeba podać numer innego dokumentu albo wymienić stary. W jednym i w drugim przypadku można to zrobić bardzo prosto, online, telefonicznie lub osobiście w oddziale.

Po 30 dniach bank ograniczy dostęp do konta. Nie będzie można zlecać przelewów lub sprawdzać historii transakcji składania wniosków i zawierania umów online, co oznacza de facto częściową blokadę dostępu do konta i możliwości zarządzania nim przez Internet. Mało tego, bo jak tłumaczy bank, „bez aktualnego numeru telefonu nie skontaktujemy się z Tobą w ważnej sprawie, np. gdy zauważymy podejrzaną transakcję na Twoim koncie”. To oznacza, że jeżeli nasza karta zostanie zablokowana z powodu podejrzanej aktywności, nie będzie mogli jej odblokować.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]