ZUS aktualizuje mechanizm logowania – dotyczy to klientów pewnego banku [12.08.2023]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, będący głównym organem odpowiedzialnym za system ubezpieczeń społecznych w Polsce, ogłosił wprowadzenie kluczowych zmian w sposobie logowania do Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Od 12 sierpnia 2023 r. użytkownicy korzystający z bankowości elektronicznej Moje ING nie będą mogli już logować się do PUE ZUS bezpośrednio poprzez swoje konto bankowe.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Nowa ścieżka logowania

ZUS podkreślił, że zmiana ta nie oznacza całkowitej rezygnacji z możliwości logowania przez Moje ING. Użytkownicy chcący skorzystać z tego typu autoryzacji będą musieli jedynie przestrzegać nowego procesu logowania. Po wprowadzeniu zmian, aby zalogować się za pomocą Moje ING, konieczne będzie wybranie opcji „Zaloguj przez profil zaufany / login.gov.pl”. Procedura ta ma na celu zapewnienie jeszcze większego bezpieczeństwa podczas korzystania z usług elektronicznych ZUS.

Co dalej z innymi metodami logowania?

Dobrą wiadomość dla wszystkich użytkowników PUE ZUS jest to, że pozostałe metody logowania, które były dostępne do tej pory, pozostają bez zmian. ZUS zapewnia, że te alternatywne metody logowania nadal będą dostępne i niezawodne dla wszystkich użytkowników.

Dlaczego taka decyzja?

Nie podano oficjalnych powodów dla tej konkretnej zmiany w logowaniu poprzez Moje ING. Jednakże, eksperci branżowi sugerują, że takie decyzje są często podejmowane w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa użytkowników oraz ochrony ich danych. Współpraca z platformą login.gov.pl, będącą ogólnopolską platformą do uwierzytelniania w usługach publicznych, może zapewniać dodatkowy poziom weryfikacji i zabezpieczenia.

Podsumowując, użytkownicy korzystający z Moje ING do logowania w PUE ZUS powinni być świadomi nowych procedur i dostosować się do nich od 12 sierpnia 2023 r. Jednocześnie warto zaznaczyć, że ZUS nie porzuca innych metod logowania, które nadal pozostają dostępne dla wszystkich klientów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]