Twoje konto może zostać zablokowane po miesiącu: Największy polski bank ostrzega [13.08.2023]

Jeśli jesteś klientem Banku PKO BP i korzystasz z aplikacji IKO lub serwisu iPKO, musisz zwrócić uwagę na ważny komunikat banku dotyczący zarządzania finansami w środowisku cyfrowym.

Fot. Kraków w Pigułce

W najnowszym oświadczeniu banku można przeczytać: „Bez aktualnego dokumentu wkrótce stracisz możliwość zarządzania finansami w aplikacji IKO i serwisie iPKO”. Zaskoczeni? Oto, co musisz wiedzieć.

Dlaczego bank wprowadza takie ograniczenia?

Głównym celem jest zapewnienie większego bezpieczeństwa transakcji online dla klientów. Problem pojawia się w przypadku osób, które mają przeterminowane dokumenty, takie jak dowód osobisty. Jeśli Twój dokument stracił ważność, bank zaleca podanie numeru innego, ważnego dokumentu lub wymianę nieaktualnego na nowy. Dobrą wiadomością jest to, że proces ten jest prosty i może być wykonany różnymi sposobami: online, telefonicznie czy osobiście w oddziale banku.

Jakie konsekwencje czekają klientów z przeterminowanym dokumentem?

Jeżeli nie zaktualizujesz swoich danych w ciągu 30 dni, PKO BP wprowadzi pewne ograniczenia w dostępie do Twojego konta. To oznacza, że nie będziesz mógł zlecać przelewów, sprawdzać historii transakcji, składać wniosków czy zawierać umów online. W praktyce stanowi to częściową blokadę dostępu do konta i możliwości jego zarządzania przez Internet.

Ale to nie koniec wyzwań, jakie mogą spotkać nieprzygotowanych klientów. Jak podkreśla bank: „bez aktualnego numeru telefonu nie skontaktujemy się z Tobą w ważnej sprawie, np. gdy zauważymy podejrzaną transakcję na Twoim koncie”. W praktyce oznacza to, że jeśli bank zdecyduje się zablokować Twoją kartę z powodu podejrzanej aktywności, nie będziesz miał możliwości jej szybkiego odblokowania.

Podsumowując, Bank PKO BP dąży do zwiększenia bezpieczeństwa środków swoich klientów poprzez wprowadzenie tych nowych zasad. Dlatego warto regularnie sprawdzać ważność swoich dokumentów i utrzymywać aktualne dane kontaktowe w systemie banku, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji w zarządzaniu własnymi finansami.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]