Lekcje krótsze i tylko 4 dni w tygodniu. Brak egzaminów i indywidualna praca z uczniem. Już od września

To nie program wyborczy, a zmiana, która będzie obowiązywała w szkołach już od września. Jednak nie wszędzie.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Wodzisław Śląski postawił sobie za cel zmiany w edukacji, które mają zaowocować lepszym rozwojem uczniów. Innowacyjny program ma zostać wprowadzony w 13 szkołach podstawowych.

Program zakłada skrócenie zajęć, 4 dni nauki w tygodniu, a także odejście od tradycyjnych testów, egzaminów czy kartkówek. W zmian za to nauczyciele mają stawiać na indywidualną pracę z dzieckiem i dostosowanie nauki do tempa każdego z nich. Wszystko to przy kryzysie związanym z personelem w Polsce.

Celem transformacji cyfrowej szkół w Wodzisławiu Śląskim jest modernizacja systemu oświaty w mieście i dostosowanie go do potrzeb kompetencyjnych uczniów w trzeciej dekadzie XXI wynikających z otoczenia technologiami cyfrowymi oraz rozwoju Przemysłu 4.0 – powiedział Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego, w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Czy ta strategia się uda? Odpowiedzi poznamy po zakończeniu programu. 117-stronicowy plan będzie realizowany do 2026 roku. Być może po zakończeniu tego okresu, plan zaczną wdrażać inne miasta.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]