Pasażerowie zapłacą gigantyczne kary! Rząd wprowadza zasadę „zero tolerancji”

Czy to podróżując Tanimi Liniami Kolejowymi, droższym Pendolino czy zwykłą Szybką Koleją Miejską zdarza się spotkać różne towarzystwo, które niejednokrotnie uprzykrza życie innym pasażerom i załodze. Rząd uderza pięścią w stół i mówi, że z tym koniec.

Przepisy już są. Artykuł 15 Prawa Przewozowego stanowi, że podróżni zobowiązani są do przestrzegania przepisów porządkowych. Problem jest jednak z egzekwowaniem tego prawa.

Prawo.pl informuje, że szykuje się zmiana w przepisach, która boleśnie dotknie po portfelach wszystkich chuliganów. Po pierwsze zmienić się ma sposób informowania służb i ich reakcja. Do akcji będą mogli wkroczyć nie tylko policjanci, ale także Straż Ochrony Kolei, Straż Gminna i Miejska, a nawet Żandarmeria Wojskowa. Słowem, wszyscy, którzy będą w pobliżu. Jeżeli pasażer nie będzie chciał opuścić pociągu zostanie zastosowana względem niego kara nie niższa niż 500 zł, a jeżeli czyn będzie miał charakter chuligański kara grzywny, która wynosić ma przynajmniej 2 tys. zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]