Bank ostrzega przed takim dokumentem. Można stracić oszczędności [15.08.2023]

Ostrzeżenie dla klientów banku Santander! Przestępcy ponownie wysyłają fałszywe wiadomości e-mail, w których podszywają się pod bank. Ich celem jest wyłudzenie informacji logowania oraz dostępu do Twojego konta bankowego.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Co zawierają fałszywe wiadomości? Zawarte w tych wiadomościach wezwania do zapłaty są fikcyjne. Nie daj się zwieść! Wielu z nas reaguje instynktownie na wezwania do zapłaty, ale w tym przypadku otwieranie takich maili może skończyć się zainfekowaniem Twojego komputera złośliwym oprogramowaniem. W efekcie, oszuści mogą zdobyć Twoje dane do bankowości elektronicznej, a Ty możesz stracić swoje pieniądze.

Jak się chronić?

  1. Nie otwieraj linków i załączników od nieznanych nadawców, które wzbudzają Twoje podejrzenia.
  2. Sprawdzaj adresy stron internetowych. Zawsze upewnij się, że strona, na której wpisujesz swoje dane do logowania, jest prawdziwa. Oficjalne adresy banku Santander to santander.pl i centrum24.pl.
  3. Kontaktuj się z bankiem w razie wątpliwości. Jeśli jesteś ofiarą ataku lub masz jakiekolwiek wątpliwości, niezwłocznie skontaktuj się z bankiem. Możesz zadzwonić pod numer 1 9999 (+48 61 81 1 9999)* lub napisać do nas na adres: [email protected]. Pamiętaj, że koszt połączenia jest zgodny z taryfą Twojego operatora.

5 zasad bezpiecznego bankowania – stosuj je na co dzień:

  1. Zastanów się, zanim klikniesz lub odpowiesz. Nie daj się nabrać na próby phishingu.
  2. Chroń swoje hasła. Nie udostępniaj ich nikomu i regularnie je zmieniaj.
  3. Chroń swój sprzęt i swoje informacje. Regularnie aktualizuj oprogramowanie oraz korzystaj z renomowanych programów antywirusowych.
  4. Zachowaj dyskrecję w sieci i publicznie. Nie dziel się swoimi danymi bankowymi na portalach społecznościowych lub w innych miejscach dostępnych publicznie.
  5. Jeśli coś podejrzewasz — zgłoś to! Lepiej dmuchać na zimne, niż później żałować.

Zachowaj ostrożność i dbaj o swoje bezpieczeństwo finansowe. Pamiętaj, że bank nigdy nie prosi o podanie haseł czy PINów przez e-mail czy telefon.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]