PKO BP idzie z duchem czasu: konto mieszkaniowe w ofercie. Nie wszyscy mogą skorzystać [15.08.2023]

PKO BP, jeden z czołowych banków w Polsce, nie przestaje zaskakiwać swoją innowacyjnością. 10 sierpnia 2023 r. wprowadzono do oferty produkt, który może okazać się rewolucyjnym rozwiązaniem dla wszystkich planujących zakup pierwszego mieszkania. Mowa o Koncie Mieszkaniowym, które powstało w ramach rządowego Programu Pierwsze Mieszkanie.

Fot. Kraków w Pigułce

Kto może skorzystać z nowej oferty?

Konto Mieszkaniowe dedykowane jest wszystkim osobom w wieku od 13 do 45 lat, które marzą o własnym „M” i chcą regularnie odkładać pieniądze na ten cel. Aby otworzyć takie konto, wystarczy odwiedzić dowolny oddział PKO BP.

Co zyskujesz, decydując się na Konto Mieszkaniowe?

  1. Wysokie oprocentowanie: Jedną z najbardziej atrakcyjnych cech Konta Mieszkaniowego jest promocyjne oprocentowanie na poziomie 5,35% w skali roku. Jest to znacznie wyższy wskaźnik niż w przypadku wielu innych produktów oszczędnościowych dostępnych na rynku. Ważne jest, by pamiętać, że promocyjne oprocentowanie obowiązuje do końca tego roku.
  2. Elastyczność w oszczędzaniu: PKO BP daje możliwość oszczędzania od 500 do 2000 zł miesięcznie. Co więcej, takie oszczędzanie może trwać nawet przez dekadę, co pozwala zgromadzić znaczący kapitał na zakup nieruchomości.
  3. Premia mieszkaniowa: To dodatkowy bonus, który bank oferuje swoim klientom, stanowiąc zachętę do systematycznego odkładania środków na cele mieszkaniowe.
  4. Korzyści podatkowe: Dla wielu osób ważnym aspektem oszczędzania jest możliwość uniknięcia opodatkowania. Dzięki Kontu Mieszkaniowemu odsetki i premia są zwolnione z podatku dochodowego. Warunkiem jest jednak regularność wpłat oraz przeznaczenie zgromadzonych środków na cel mieszkaniowy.
  5. Brak dodatkowych opłat: PKO BP dba o komfort swoich klientów, dlatego nie obciąża ich dodatkowymi opłatami związanymi z prowadzeniem Konta Mieszkaniowego.

Podsumowując, Konto Mieszkaniowe w ofercie PKO BP to produkt, który z pewnością przyciągnie uwagę wielu osób planujących zakup pierwszego mieszkania. Dzięki niemu można nie tylko skutecznie oszczędzać, ale także czerpać korzyści z atrakcyjnych warunków finansowych. Jeśli jesteś zainteresowany, nie czekaj i odwiedź najbliższy oddział banku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]