Uwaga, klienci wybranego banku! ZUS wprowadza ważne zmiany w logowaniu [15.08.2023]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) informuje o zmianach dotyczących metody logowania do Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS za pośrednictwem usług bankowości elektronicznej banku ING. Od 12 sierpnia br. nie ma już możliwości logowania się do PUE ZUS z wykorzystaniem Mojego ING w tradycyjny sposób.

Fot. Kraków w Pigułce

Nowa metoda logowania z wykorzystaniem Mojego ING

Osoby, które dotychczas korzystały z tej metody logowania, nie muszą martwić się o brak dostępu do swojego konta w PUE ZUS. Zamiast bezpośredniego logowania przez Moje ING, użytkownicy będą kierowani na stronę profilu zaufanego lub login.gov.pl. Wystarczy tam wybrać opcję „Zaloguj przez profil zaufany / login.gov.pl” i postępować zgodnie z instrukcjami.

Pozostałe metody logowania bez zmian

Warto podkreślić, że zmiana dotyczy tylko i wyłącznie metody logowania z wykorzystaniem Mojego ING. Wszystkie pozostałe metody dostępu do PUE ZUS, takie jak logowanie za pomocą profilu zaufanego, karty kwalifikowanej czy identyfikatora, pozostają bez zmian.

Dlaczego doszło do takiej zmiany?

Choć ZUS nie podał oficjalnej przyczyny tej zmiany, można przypuszczać, że ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa transakcji i ochrony danych użytkowników. Zastosowanie dodatkowego poziomu weryfikacji przez profil zaufany czy login.gov.pl może dodatkowo chronić przed potencjalnymi próbami nieautoryzowanego dostępu.

Użytkownicy Mojego ING, którzy chcą nadal korzystać z tej metody logowania do PUE ZUS, powinni więc upewnić się, że posiadają aktywny profil zaufany lub konto na login.gov.pl.

Podsumowując, choć zmiana ta może być niespodzianką dla niektórych użytkowników, ma na celu zapewnienie jeszcze większego bezpieczeństwa podczas korzystania z usług elektronicznych ZUS. Osoby korzystające z innych metod logowania mogą być spokojne – ich sposób dostępu do platformy pozostaje bez zmian.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]