Policja ostrzega przed oszustami! Próbują wyłudzić pieniądze od rodziny i znajomych

W ostatnim czasie widoczna jest zwiększona liczba przypadków włamań na konta portali społecznościowych. w ten sposób oszuści starają się wyłudzić pieniądze od znajomych ofiar

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Jak podaje portal eska.pl, policja alarmuje przed coraz częstszymi ostatnio włamaniami na prywatne konta użytkowników portali społecznościowych. Takie działanie ma na celu podszywanie się pod ofiarę i wyłudzenie od jej znajomych i rodziny pieniędzy. Przykładem takiego zjawiska jest przypadek 20-letniej mieszkanki Siedlec, podawany przez rzeczniczkę Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach kom. Ewelina Radomyska.

Cyberprzestępca włamał się na konto portalu społecznościowego kobiety i pisał do jej znajomych z prośbą o szybką pożyczkę pieniędzy za pomocą mobilnych kodów płatności. Kilku znajomych przelało pieniądze oszustowi, wierząc, że pomagają oni kobiecie. Ta natomiast, nie miała o niczym pojęcia do czasu, gdy otrzymała od jednego ze znajomych telefon, z zapytaniem o pożyczkę. W ten sposób oszust zdołał wyłudzić w sumie 1250 złotych.

Policja radzi, aby w sytuacji otrzymania wiadomość od znajomego z prośbą o pożyczkę z wykorzystaniem kodów szybkich płatności, należy wpierw zadzwonić do tej osoby i upewnić się, czy na pewno to ona prosi Cię o pieniądze. Takie działanie pozwoli również poinformować ofiarę o tym, że oszust włamał się na konto, co następnie pozwoli na dalsze kroki, przede wszystkim zmianę haseł i loginów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]