Zmiany w największym polskim banku. Konto może zostać zablokowane [16.08.2023]

W odpowiedzi na rosnące obawy związane z bezpieczeństwem, Bank PKO BP wprowadził nową politykę dotyczącą dostępu do konta za pośrednictwem aplikacji IKO oraz serwisu iPKO. Zgodnie z tą polityką, dostęp do konta zostanie częściowo zablokowany w przypadku braku aktualnego dokumentu tożsamości.

Fot. Kraków w Pigułce

Komunikat Banku PKO BP jest jasny: „Bez aktualnego dokumentu wkrótce stracisz możliwość zarządzania finansami w aplikacji IKO i serwisie iPKO”. Zmiany te mają najbardziej dotknąć osób, które zaniedbały odnowienie swojego dokumentu tożsamości po jego wygaśnięciu. Takie osoby będą musiały przedstawić nowy, ważny dokument, aby uzyskać pełny dostęp do swojego konta. Na szczęście, aktualizacja danych dokumentu tożsamości jest prostym procesem, który można zrealizować online, telefonicznie lub osobiście w jednym z oddziałów banku.

Brak aktualizacji dokumentu w ciągu 30 dni od jego wygaśnięcia będzie skutkować częściową blokadą dostępu do konta. Ograniczenia te będą obejmować takie operacje jak: zlecanie przelewów, sprawdzanie historii transakcji, składanie wniosków oraz zawieranie umów online.

Dodatkową konsekwencją może być utrudniona komunikacja z bankiem. Jak podkreśla PKO BP: „bez aktualnego numeru telefonu nie skontaktujemy się z Tobą w ważnej sprawie, np. gdy zauważymy podejrzaną transakcję na Twoim koncie”. Oznacza to, że jeśli konto klienta zostanie zablokowane z powodu podejrzanej aktywności, bank nie będzie mógł podjąć z nim kontaktu w celu wyjaśnienia sytuacji.

Podsumowując, Bank PKO BP zachęca wszystkich klientów do dbania o aktualność swoich danych osobowych, w szczególności dokumentu tożsamości. To niewielki wysiłek, który może zapobiec wielu problemom związanym z dostępem do własnych środków oraz komunikacją z bankiem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]