Niebezpieczna pogoda w wielu regionach Polski. IMGW wydaje alerty pierwszego i drugiego stopnia!

Dzisiaj w dziewięciu województwach spodziewane są burze z gradem, a w wielu częściach Polski nadal doskwierać będzie męczący upał. IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi 

Fot. Łukasz Michalik

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali na dzień dzisiejszy alerty pierwszego i drugiego stopnia dla poszczególnych części kraju.

Ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczą upałów (maksymalna temperatura wyniesie od 30 do 34 stopni) i obowiązują w następujących województwach:

  • wielkopolskim oraz kujawsko-pomorskim gdzie ważne będą do godziny 19:00 w czwartek;
  • warmińsko-mazurskim gdzie będą obowiązywać do godziny 19:00 w czwartek lub do 20:00 w niedzielę;
  • podlaskim, gdzie będą ważne do godziny 19:00 w czwartek lub do 20:00 w niedzielę;
  • mazowieckim gdzie będą obowiązywać do godziny 18:00-19:00 w czwartek;
  • lubelskim, łódzkim i podkarpackim, gdzie będą ważne do godziny 18:00 w czwartek.

Jeżeli chodzi o burze, to alerty pierwszego stopnia wydano dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, opolskiego, dolnośląskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego oraz podkarpackiego. W tych regionach prognozowane są burze, którym lokalnie mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu, a miejscami może wystąpić również grad.

W południowych częściach Opolszczyzny i Dolnego Śląska obowiązywać będą one od godziny 14:00 w dniu dzisiejszym, natomiast na Ziemi Lubuskiej, Ziemi Łódzkiej i w Wielkopolsce, od godziny 16:00. W pozostałych regionach będą obowiązywać od godziny 15:00. Wszystkie wygasną około godziny 23:00.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]