Oszuści polują na Twoje konto. Masz Netflix? Jesteś na celowniku

W erze cyfrowej, gdzie wiele z nas korzysta z usług takich jak Netflix, nie jest niespodzianką, że cyberprzestępcy starają się wykorzystać nasze zaufanie do tych platform. Ostatnio pojawiły się doniesienia o nowej kampanii phishingowej, w której oszuści podszywają się pod popularną platformę streamingową.

Fot. JESHOOTS.com / Pexels


Jak działa ta oszukańcza kampania?

Oszuści przesyłają ofiaram potencjalnym fałszywe wiadomości SMS, które informują o rzekomym błędzie, który wystąpił podczas odnawiania subskrypcji Netflix. Wiadomość zachęca użytkowników do kliknięcia w link, który przekierowuje ich do fałszywej strony logowania Netflix.

W tym miejscu wielu użytkowników może pomyśleć, że wszystko jest w porządku, ponieważ strona wygląda bardzo podobnie do prawdziwej. Niemniej jednak, po wprowadzeniu swoich danych logowania, ofiary są kierowane na kolejną stronę, gdzie są proszeni o podanie dodatkowych informacji, takich jak dane osobowe oraz dane kart płatniczych.

Jak się przed tym chronić?

Oto kilka wskazówek, jak unikać tego typu oszustw:

  1. Nie ufaj niespodziewanym wiadomościom SMS: Jeśli nie oczekujesz komunikatu od Netflix czy innej usługi, zastanów się dwa razy zanim klikniesz w jakikolwiek link.
  2. Sprawdź adres URL: Upewnij się, że jesteś na prawdziwej stronie. Wielu oszustów tworzy strony, które wyglądają identycznie jak te prawdziwe, ale mają nieco inny adres.
  3. Nie podawaj danych w podejrzanych okolicznościach: Jeśli coś wydaje Ci się nie tak, nie wprowadzaj swoich danych. Zawsze możesz wejść na stronę Netflix bezpośrednio i sprawdzić status swojego konta.
  4. Używaj autentykacji dwuetapowej: Włączenie tej opcji dodaje dodatkową warstwę ochrony dla Twojego konta.

Podsumowując

Zawsze bądź czujny i ostrożny, kiedy dostajesz nieproszone wiadomości lub linki, zwłaszcza te, które proszą o Twoje dane osobowe lub finansowe. Nie dajcie się okraść i ostrzeżcie znajomych o tym nowym zagrożeniu!

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]