Uczniowie trafią do specjalnego rejestru. Zmiany w szkołach!

Nadchodzą istotne zmiany w edukacji. Od września nauczyciele WF będą przeprowadzać coroczne testy sprawności. Dodatkowo, planuje się stworzenie rejestru dla uczniów klas IV-VIII.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Jak informuje rządowa strona, w rejestrze będą gromadzone informacje w ramach „Programu 'Sportowe Talenty'”, który ma na celu tworzenie bazy danych pomagającej w identyfikacji młodych sportowców o dużym potencjale. Dane te mają być anonimowe i dostarczane przez rodziców, z myślą o współpracy z klubami sportowymi.

Ogólnopolski Strajk Kobiet za Siecią Organizacji Społecznych „Wolna Szkoła” poinformował, że istnieją obawy, że informacje mogą być nie w pełni anonimowe, a uwzględniajać takie szczegóły jak waga i wzrost, w połączeniu z danymi osobowymi i numerem PESEL. Kluby sportowe będą miały dostęp do tych informacji, szukając młodych talentów.

Ten pomysł budzi wiele kontrowersji, nie tylko z powodu dodatkowych obowiązków dla rodziców. Pojawiły się obawy dotyczące potencjalnego nieodpowiedniego użycia tych danych, np. w celach oszustwa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]