Złodziejskie oprogramowanie: Jakie aplikacje mogą kraść Twoje pieniądze?

Aplikacje z wbudowanym trojanem SharkBot prowadzą do kradzieży środków z kont użytkowników. Jak podają eksperci z Google Cybersecurity Action Team, takie zagrożenie rzeczywiście występuje.

fot. Pixabay

Według raportu na temat zagrożeń z sierpnia 2023, technika wersjonowania stanowi duże niebezpieczeństwo. Chodzi o stworzenie aplikacji, która przechodzi przez wszystkie kontrole bezpieczeństwa w sklepach aplikacji. Następnie przestępcy publikują złośliwy element jako aktualizację. Sklepy z aplikacjami nie są w stanie zweryfikować, co dana aplikacja ściąga bezpośrednio na urządzenie użytkownika.

W ten sposób oszuści mogą wgrać różnorodne złośliwe oprogramowania. Jednym z nich jest niebezpieczny SharkBot, który udaje aplikację ochronną. Przestępcy czekali kilka miesięcy, aby obniżyć czujność użytkowników, a następnie zintegrowali złośliwego trojana bankowego, prowadząc do wykradzenia środków z kont.

Zaleca się ostrożność podczas aktualizacji niektórych aplikacji oraz korzystanie tylko z zaufanych źródeł podczas pobierania oprogramowania.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]