mObywatel 2.0 ma nową funkcję. Ułatwi nam opłacenie podatku

Kolejną nowością w aplikacji mObywatel 2.0 jest możliwość łatwego regulowania należności z tytułu podatku od nieruchomości. Jest to niezwykle przydatna funkcji, z uwagi na to, że płatności w administracji zazwyczaj są niewygodne i zabierają dużo czasu

Fot. Pixabay

Aplikację mObywatel zainstalowało już około 10 milionów Polaków. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż w jednym miejscu mamy dostępne najważniejsze dokumenty takie jak dowód osobisty, legitymacja szkolna, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny. Jest również przydatna podczas logowania w e-Urzędzie Skarbowym, realizowania e-Recept bez konieczności podawania numeru PESEL, sprawdzania punktów karnych czy potwierdzania uprawnień do zniżek na przejazdy komunikacją zbiorową.

Co jakiś czas do aplikacji dodaje się nowe opcje, takie jak mDowód czy prawo jazdy. Tym razem, z ePłatnościami w mObywatelu zintegrowany został system OTAGO firmy Asseco, co daje dużo możliwości, takich jak uiszczanie podatku od nieruchomości. Dzięki obsłudze płatności BLIK jest to bezpieczne, wygodne i pozbawione dodatkowych kosztów (prowizji). Ponadto, z punktu widzenia samorządów, przyspieszy to księgowanie wpłat.

Na ten moment, jako pierwsi, z tej funkcji mogą skorzystać właściciele nieruchomości w Bydgoszczy, Grudziądzu oraz Toruniu, jednak, prawdopodobnie w niedługim czasie poszerzy się ona na wiele kolejnych miast. Artur Siodmiak, dyrektor handlowego Asseco Data Systems oznajmił, że jest „wielki krok naprzód w zakresie cyfryzacji i automatyzacji procesów płatniczych w administracji publicznej”.

Źródło: dobreprogramy.pl
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]